II LO otwarte dla gimnazjalistów

II Liceum Ogólnokształcące im. P. Firleja w Lubartowie 29 maja otworzyło swoje drzwi dla gimnazjalistów z okolicznych szkół. W tym roku w progach nowej siedziby szkoły zagościło około 300 osób, co świadczy o popularności liceum w lokalnym środowisku.

Uczniowie gimnazjów zostali oficjalnie przywitani przez Dyrektor Halinę Zdunek, która przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły, w tym profile planowanych od przyszłego roku klas, oraz zarys działalności placówki. Goście mogli się również dowiedzieć, jakie zalety wiążą się z kontynuacją nauki w II LO.

By przełamać nieśmiałość i poczuć prawdziwie rodzinną atmosferę szkoły, gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w grach i zabawach integracyjnych, które zostały przygotowane dla nich na szkolnym boisku. Następnie, posileni słodkim poczęstunkiem, wybrali się na zwiedzanie murów szkoły; po salach i korytarzach młodszych kolegów oprowadzali uczniowie II LO. Ze swoimi przewodnikami młodzież odwiedziła m. in. siedzibę SKKT „AZYMUT” – tam członkowie grupy opowiedzieli o marszach na orientację, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wyprawach w góry i wycieczkach zagranicznych, które organizują wraz z opiekunami. Kolejnym czynnie działającym klubem szkoły jest grupa teatralna „SCENA 44”, której aktorzy zaprezentowali krótkie skecze kabaretowe i opowiedzieli o swojej działalności, by zachęcić do wstąpienia w ich szeregi. Przyszli pierwszoklasiści mają również okazję dołączyć do „Aniołów z II LO” i nieść pomoc starszym oraz młodszym jako członkowie szkolnego wolontariatu.

Odwiedzając lekcyjne sale, nasi goście uczestniczyli w zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych i dowiedzieli się od starszych kolegów, jak wygląda nauka w klasach o danym profilu. Każdy, kto był ciekawy tego, co jeszcze oferuje młodzieży II LO i dlaczego warto być częścią tej społeczności, znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

Wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za ten wspólnie spędzony dzień. Mamy nadzieję, że we wrześniu większość twarzy ujrzymy ponownie na korytarzach naszej szkoły! Bo II LO to trafny wybór!

Maja Nieznaj, I g