II LO otworzyło drzwi dla gimnazjalistów

22 maja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych, którzy chcieliby kontynuować swoją edukację w tej szkole.

Odwiedzających II LO było tak wielu, że ich wizyta została zorganizowana w dwóch turach. Tego dnia na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji. Gości powitała w Sali Konferencyjnej dyrektor Halina Zdunek, która przedstawiła gimnazjalistom ofertę edukacyjną i zarys działalności szkoły. Zapewniła również młodzież o tym, że wraz ze zmianą swojej siedziby, II LO zyska samodzielność, nową tożsamość i nadal będzie rzetelnie pracować na swoją renomę.

Następnie przyszli licealiści obejrzeli występ młodych artystów, którzy w humorystyczny sposób pokazali, że również w dziedzinie rozwoju artystycznego szkoła oferuje wiele możliwości. Uczniowie II LO przedstawili kilka skeczy z wieczorku poetyckiego „Zrób kabaret”, zorganizowanego w tym roku szkolnym, a zespół muzyczny wykonał utwory, które wprawiły przybyłych gości w dobry nastrój. Prawdziwą niespodzianką był zorganizowany w szkolnym patio piknik połączony z zabawami, którym towarzyszyły muzyka i honorowa rywalizacja.

Goście zostali również oprowadzeni przez uczniów II LO po szkole: w salach lekcyjnych obserwowali doświadczenia chemiczne i fizyczne przeprowadzane przez starszych kolegów, dowiedzieli się o szerokiej skali działalności liceum, np. Szkolnego Klubu Wolontariusza „Anioły z II LO”, SKKT „Azymut”, grupy teatralnej Scena 44, Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurostop” czy Kawiarni Poetów. Przy stoiskach informacyjnych mogli zasięgnąć wiadomości z pierwszej ręki, czyli porozmawiać z licealistami o specyfice poszczególnych klas oraz ich rozszerzeniach. Dodatkowo uczniowie promujący idee sprawiedliwego handlu „Fairtrade” częstowali gości własnymi wypiekami oraz napojami.

Dzień Otwartych Drzwi został przygotowany dzięki współpracy całej społeczności II LO: uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły, którzy starali się jak najlepiej przybliżyć gimnazjalistom swoje działania i osiągnięcia oraz pokazali, że oprócz wysokiego poziomu nauczania szkoła stworzy każdemu możliwość rozwijania własnych pasji i zainteresowań w przyjaznej atmosferze.

Zapraszamy do II LO!

II LO