II LO w Gruzji (dziennik podróży część 3)

5 czerwca dziesięciu członków SKKT ”Azymut”, działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, pod opieką pani Katarzyny Płaszczewskiej i księdza Pawła Kościuka, wyruszyło w podróż do Gruzji. Poniżej prezentujemy dziennik z tej niezwykłej wyprawy

Dzień 9

Kolejny dzień spędzamy w Batumi, odpoczywając na plaży i podziwiając uroki Morza Czarnego. W oddali widoczne były dwa delfiny. Po południu zjedliśmy obiad w restauracji, a daniem głównym było typowo gruzińskie odżahuri. Wieczorem spacerowaliśmy po bulwarze i zachwycaliśmy się widokami z diabelskiego młyna. W drodze powrotnej do domu podziwialiśmy śpiewające fontanny.

Dzień 10

W sobotę z przykrością żegnamy się z Gruzją. Wyprawa była dla nas niesamowitym przeżyciem. Mogliśmy od środka poznać mieszkańców Gruzji, ich życie i kulturę. Poznawanie obcego kraju zachęciło nas jeszcze bardziej do podróżowania i poznawania świata. Mieliśmy okazję zetknąć się z różnymi krajobrazami: górami, kanionami, jeziorami, morzem – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Posmakowaliśmy kuchni gruzińskiej i przekonaliśmy się, że jest ona zupełnie inna niż w Polsce i nie każdy był przyzwyczajony do tak dużej ilości charakterystycznej w Gruzji przyprawy – kolendry. Przekonaliśmy się także, że Gruzini są bardzo mili, zawsze służyli nam pomocą. Dla wielu z nas było to najlepsze przeżycie i najwspanialsza przygoda w życiu.

a wszystko to dzięki AZYMUTOWI z II LO…