II LO w rankingu IT Szkoła

2lo7 października br. w siedzibie Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w Warszawie odbyła się gala podsumowująca V edycję Rankingu IT Szkoła. Zostały wręczone nagrody za aktywny udział w konkursie.

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie w tegorocznej gali otrzymało wyróżnienie za aktywny udział w programie, zajmując X miejsce w kraju i II w województwie. Jest godny uwagi wynik, gdyż w programie wzięło udział 597 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Podczas piątkowej Gali IT Szkoły 2016 odbyła się również Debata Otwarta pt. „Przyszłość kodowania w Polsce” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Mistrzów Kodowania i NASK. Debata była zapowiedzią aktywnego udziału Polski w Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbędzie się w dniach 15 – 23 października 2016 r. CodeWeek to cykl warsztatów, szkoleń, debat i innych wydarzeń związanych z programowaniem, odbywających się w całej Europie. CodeWeek jest inicjatywą skierowaną do osób w każdym wieku, zachęcającą wszystkich do spróbowania swoich sił w programowaniu. Co roku młodzież i dorośli biorą udział w serii prezentacji oraz warsztatów oraz zajęć z udziałem profesjonalnej kadry. W panelu dyskusyjnym w NASK udział wzięli m.in.: Piotr Woźny – podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Rafał Lew-Starowicz – zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Iwona Brzozka – Złotnicka – trenerka „Mistrzów Kodowania” oraz Marcin Bochenek – dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w NASK.

Koordynatorką projektu w II LO jest p. Elżbieta Mizio.