II LO z wygraną w Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej

Bardzo dużym sukcesem dla II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie zakończył się XVII Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii recytacji. Liliana Szlachta z klasy I e zdobyła I miejsce, a Zuzanna Siwek z klasy I e zajęła III miejsce wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs, którego celem jest popularyzowanie postaci i twórczości Agnieszki Osieckiej, od lat cieszy się zainteresowaniem uczniów powiatu lubartowskiego. 29 marca w Zespole Szkół w Kocku miały miejsce rozstrzygnięcia zmagań w kategorii recytacji i kategorii plastycznej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Agnieszkę Osiecką znają wszyscy. Ta poetka, pisarka, dziennikarka, reżyser teatralny i telewizyjny największą popularność zdobyła jako autorka tekstów piosenek, których napisała ponad dwa tysiące. Wśród nich można wymienić choćby: „Małgośkę”, „Niech żyje bal”, „Czy te oczy mogą kłamać”, „Nie żałuję” czy „Piosenkę o okularnikach”.

Uczennice II LO, pracujące pod kierunkiem Agnieszki Opolskiej, w swoich recytatorskich interpretacjach sięgnęły po mniej znane teksty: „Jedni piszą wiersze piórem”, „Im bardziej ciebie zapominam”, „Nie mówimy o naszej miłości”, „Będę czekać”. Komisja konkursowa doceniła próbę oddania liryzmu, intymności, kobiecej wrażliwości, ale także ironii. Uczennice udowodniły, że także młodzi ludzie pamiętają o Osieckiej, która przekonywała: „Nie poganiaj losu kiedy śpi, za młodością głosuj w czasie gry”.

Gratulujemy sukcesu!

AO