II Lubartowska Biesiada Ogrodowa już w sobotę

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubartowie i Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Relaks” w Lubartowie organizują II Lubartowską Biesiadę Ogrodową. Na biesiadę zapraszają 8 września od godz. 15.00 do ogródków za Parkiem Miejskim. W tym dniu szeroko otwarte będą dla mieszkańców miasta bramy ogrodów „Relaks 1” i „Relaks 2”.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 15.00 na placu przed świetlicą ogrodową. Natomiast rejestracja uczestników będzie w godzinach 14.00-16.00 – wydawanie bylin dla 100 pierwszych osób, przyjmowanie ciast na konkurs oraz plonów z działek (zestawy warzyw lub pojedyncze okazy).

O godz. 15.15 będzie prezentacja działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubartowie oraz gra „Pamięcior- zabytki Lubartowa”. Dla smakoszy przygotowana będzie grochówka. W programie imprezy przewidziano warsztaty ogrodnicze i kiermasz roślin o godz. 16.00, tuż po tym quiz wiedzy ogrodniczej i konkursy:„Kot w worku czyli rozpoznajemy owoce i warzywa”, rozpoznawanie grzybów, konkurs kiperów (soki z Lubartowa). Ponadto będzie wystawa „Plony z mojego ogródka”. A w części rekreacyjnej: zawody wędkarskie, kręgle, rzuty do celu i rzut kaloszem.

Dodatkowo uczestnicy będą mogli bezpłatnie zbadać sobie wzrok (stanowisko Doktor Marchewka) w godz. 14:30 – 17.00. Podsumowanie konkursów i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 18.00. Impreza jest współfinansowana ze środków budżetu Miasta Lubartów. Organizatorzy serdecznie zapraszają na biesiadę.

SN