II Turniej Streetball o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

II edycja Turnieju Streetball o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów miała miejsce 29 sierpnia. Turniej ze względu na warunki pogodowe odbył się na hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorem był Młodzieżowy Klub Sportowy „Lubartów”.

W turnieju wzięło udział 20 zespołów. Nagrodą główną tegorocznej edycji było 1 000 złotych. Turniej rozgrywany był w dwóch formułach: Open oraz Women+ Junior.

W Open wystartowało 16 zespołów, w drugiej formule 4 zespoły. Uczestniczyło wiele drużyn przyjezdnych, regularnie występujących na boiskach różnych lig koszykówki. Wydarzenie pod kontem sportowym okazało się skokiem milowym w porównaniu do ostatniej edycji. Na brak emocji nie można było narzekać. Co najważniejsze -widać, że sport ten sam zaczyna wracać do „łask” wśród naszej lokalnej młodzieży. To bardzo motywuje do dalszej pracy. Szczególne podziękowania dla dyrekcji ZS nr 2 w Lubartowie za możliwość rozegrania turnieju w ich murach!  Dziękujemy również: Netgraph – Tomasz Majcher, GazaSport – Anna i Grzegorz Białek, MOSiR Lubartów, Pomoc Drogowa Kamil Piątek. Do zobaczenia za rok – informuje Jakub Adamczyk, prezes MKS „Lubartów”.

Zwycięzcą turnieju w kat.Open ponownie została ekipa z Lublina – Bang Bang, która wygrała w pierwszej edycji turnieju. Najlepszą drużyną w kat.Women + Junior okazała się drużyna Brawurki.

Najlepszy zawodnik: Quinton Siwela(Open) i Remigiusz Symbor (Women + Junior).

Król strzelców: Michał Strzałkowski(Open) i Marta Rodzik(Women + Junior).Turniej odbył się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Lubartów.

Klasyfikacja Końcowa:

Open

I m – Bang Bang

II m – Dagg

III m – Yasne

Women + Junior

I m -Brawurki

II m – Misie Malisie

III m – Bujki

Opr. SC