Przypominamy o VIII Charytatywnym Rajdzie Off-Road

VIII Charytatywny Rajd Off-Road organizowany przez stowarzyszenie Anioły off-roadu Rozkopaczew odbędzie się 23 września. Uczestnicy rywalizować będą w 5 różnych klasach, zbierając klasyczne tuszowe pieczątki. Start rajdu o godz. 9:30. Rajd będzie połączony ze zbiórką dla chorej na cukrzycę typu 1 Wiktorii.

Rajd ma wymiar charytatywny. Celem zbiórki jest zgromadzenie zapasu leków i osprzętu do pompy insulinowej dla Wiktorii. Dziewczynka ma 4 lata. Okazało się, że ma powikłania po kwasicy ketanowej takie jak niedoczynność tarczycy i atopowe zapalenie skóry. Wahania cukru są bardzo częste, a hiperglikemia wyrządza nieodwracalne szkody w organizmie. Zagrożenie śpiączką może pojawić się w każdej chwili. Wiktoria ma pompę insulinową, ale potrzebuje osprzętu np. wkłucia, sensory, które są refundowane, jednak nie wystarczają na cały miesiąc. Pozostałe lekarstwa, które dziecko przyjmuje na stałe od niedoczynności tarczycy i atopowego zapalenia skóry, nie są refundowane, natomiast są bardzo drogie.

Program rajdu:

7:30– otwarcie biura rajdu

9:00 – odprawa

9:30 – start

około 17:00 zakończenie limitu czasowego i obiad dla uczestników na bazie rajdu

19:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

20:00 – oficjalne zakończenie imprezy.

Na trasę rajdu organizatorzy przygotowali kilka nowych, pięknych terenów oraz kilka niespodzianek. Wśród atrakcji organizatorzy zapowiadają przejażdżkę samochodami testowymi z napędem 4×4, będzie możliwość wykupienia voucherów na lot paralotnią.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia zmagań zawodników na off road.