Uczeń z Lubartowa laureatem konkursu „Matematyka w technice dla technika”

Uroczyste podsumowanie III edycji konkursu matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika” odbyło się 27 lutego na Wydziale Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej. Jednym z laureatów był uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Elektronicznych oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół średnich. Konkurs składał się z trzech etapów, w których wzięło udział prawie 400 uczestników ze szkół technicznych województwa lubelskiego i podkarpackiego. Do ścisłego finału zostało zakwalifikowanych 23 maturzystów z 16 szkół.

Jednym z dziewięciu laureatów wyłonionych przez Finałową Komisję Konkursową został Paweł Sowa, uczeń czwartej klasy Technikum Zawodowego Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Wszyscy finaliści otrzymali od organizatorów dyplomy oraz nagrody. Opiekunem i osobą przygotowującą Pawła była pani Barbara Zalewska, nauczyciel matematyki w RCEZ.

Materiał: RCEZ