III Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w Badmintonie

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w ramach Święta Badmintona odbyły się w ostatnią niedzielę w hali przy ul. Chopina w Lubartowie. Dorośli rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn, natomiast dzieci i młodzież szkolna rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych wśród dziewcząt i chłopców.

Organizatorem turnieju zorganizowanego 28 listopada był UKS TOP, działający przy ZS nr 2 w Lubartowie. Do zawodów zgłosiło się łącznie 43 sympatyków badmintona. Niektóre kategorie, szczególnie wśród chłopców szkół podstawowych, były bardzo mocno i licznie obsadzone. W zmaganiach szkół rywalizowali niejednokrotnie uczestnicy Mistrzostw Województwa, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy, czy zawodnicy grający w okolicznych klubach. W kilku przypadkach o zwycięstwie decydowały małe punkty zdobyte w poszczególnych spotkaniach.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych najlepsza okazała się Amelia Wójtowicz (SP Wólka Rokicka), druga była Kornelia Dziuba (SP Wólka Rokicka), a na trzecim miejscu uplasowała się Paulina Redmerska (SP Wólka Rokicka). W rozgrywkach chłopców w najliczniej obsadzonej grupie klas I-VI SP zwyciężył Paweł Danił, drugi był Mikołaj Dziuba, a na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Kobyłka (wszyscy SP Wólka Rokicka). W kategorii klas VII-VIII SP wśród chłopców zwyciężył Marcel Sagan (SP Wólka Rokicka), drugi był Michał Przysiadły (SP Wólka Rokicka), a trzeci Albert Wasak (również SP Wólka Rokicka).

Wśród uczennic szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Oliwia Podleśna (I LO Lubartów), a w kategorii chłopców bezkonkurencyjny okazał się Szymon Czubacki (I LO Lubartów), który w pokonanym polu zostawił Bartłomieja Kosiora (RCEZ Lubartów) i Aleksandra Pęksę (I LO Lubartów), który zajął III miejsce w turnieju.

W kategorii open w hali przy ul. Chopina wśród kobiet zwyciężyła Roksana Rabczon, drugie miejsce zajęła Daria Imgrond, a trzecia była Jagoda Wielgos- Trykacz. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Konrad Woźniak, drugie Bogdan Wójcik, a trzeci był Grzegorz Robak.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych zawodów zostali nagrodzeni dyplomami, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w poszczególnych kategoriach, otrzymali drobne nagrody rzeczowe zakupione z funduszy przekazanych przez Powiat Lubartowski. Dekoracji dokonał p. o. Dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie, Prezes UKS Top pan Zbigniew Sajda.

Łącznie, na 6 kortach, rozegrano 83 dwu- lub trzysetowe spotkania! Sędzią głównym turnieju była pani Beata Sajda, a sędziami boiskowymi uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie. Organizatorzy serdecznie dziękują sympatykom badmintona oraz młodzieży ZS nr 2 w Lubartowie, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Zawodnicy mieli w czasie trwania turnieju zapewnioną wodę do picia.

-Zawody miały na celu propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu przez dzieci i dorosłych mieszkańców naszego powiatu oraz przybliżenie naszemu społeczeństwu badmintona, jako doskonałej formy wypoczynku. Niedzielne zawody w ramach Święta Badmintona były również świetną promocją Powiatu Lubartowskiego. Rozgrywki dla młodzieży szkolnej trafiły w „dziesiątkę” jeśli chodzi o zainteresowania dzieci i młodzieży- powiedział organizator zawodów p. Z Sajda.

UKS TOP