Ikona lubartowskiego sportu skończyła 90 lat

W ubiegłym tygodniu Lech Wójcik, założyciel sekcji tenisa stołowego w Lubartowie skończył 90 lat. O tym wyjątkowym wydarzeniu pamiętali działacze i sportowcy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Z tej okazji przekazali Jubilatowi najnowszą koszulkę klubową, składając równocześnie moc urodzinowych życzeń.

60 lat temu Lech Wójcik założył w Lubartowie sekcję tenisa stołowego. Przez ten czas wyszkolił wielu medalistów najważniejszych krajowych imprez, z Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych włącznie. Zaszczepił w kilku pokoleniach zawodników pasję do uprawiania sportu, w szczególności tenisa stołowego. Dzisiejszy Lewart kontynuuje dzieło Lecha Wójcika i pokazuje, że Lubartów tenisem stołowym stoi i jest wiodącym ośrodkiem Lubelszczyzny w tej dyscyplinie. Swego rodzaju klamrą spinającą urodziny Jubilata i bieżące wydarzenia w sferze sportu w naszym mieście jest rozpoczęcie budowy nowego obiektu na miarę XXI wieku przy ulicy Szkolnej, w którym będą trenowali zawodnicy sekcji tenisa stołowego.

W imieniu swego Taty za pamięć i życzenia podziękowała córka Małgorzata Kanar: – Bardzo, bardzo Wam dziękujemy za pamięć i życzenia dla naszego Seniora. Ponad 60 lat temu zainicjował w Lubartowie działalność sekcji tenisa stołowego, która tak pięknie rozwija się do dziś. Sprawiliście Tacie super niespodziankę okolicznościową koszulką z jego imieniem i nazwiskiem. Sport był i jest jedną z największych jego miłości (zaraz po nas, czyli rodzinie). A to, co dziś miało miejsce w Lubartowie przy ul. Szkolnej jest symbolicznym prezentem dla Taty. Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich!

Redakcja „Lubartowiaka” przyłącza się do życzeń dla ikony lubartowskiego sportu. Panie Lechu – Sto lat!

ig