Imieniny Miasta Lubartowa 2023

Imieniny Miasta Lubartowa świętowaliśmy 26 listopada w sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Były występy artystyczne lokalnych artystów. Do księgi „Pamięć i zobowiązanie” wpisano lubartowskiego działacza sportowego i społecznego Adama Belcarza. Wręczono także Nagrody Burmistrza Miasta Lubartów dla osób zasłużonych.

– Rocznica nadania miastu jego obecnej nazwy to ważny dzień dla lokalnej wspólnoty. To imieniny wszystkich mieszkańców. Z prawdziwą przyjemnością składam serdecznie życzenia naszemu miastu oraz jego mieszkańcom – mówił podczas uroczystości burmistrz Krzysztof Paśnik.

22 listopada 1744 roku na wniosek księcia Pawła Karola Sanguszki król August III dokonał zmiany nazwy miasta z Lewartów na Lubartów. Nazwa ta pochodzi od imienia legendarnego założyciela rodu Sanguszków – litewskiego księcia Lubarta. Nadany został nowy herb. Kolory niebieski i czerwony z tarczy herbowej stały się barwami miasta.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat rządów księcia Pawła Karola Sanguszki nastąpił znaczny rozwój miasta, co pozwoliło na jego odbudowę po zniszczeniach wojennych. Powstały znaczące dla naszego miasta budowle- Kościół św. Anny, Kościół Ojców Kapucynów, został odnowiony pałac.

– Jesteśmy jednym z nielicznych w Polsce miast, które potrafi w bardzo precyzyjny sposób podać kiedy nasze miasto zaczęło się nazywać tak jak dziś. Mamy dokumenty i źródła, aby to określić – mówiła historyk dr Ewa Sędzimierz, pomysłodawca świętowania Imienin Miasta.

W sali widowiskowej LOK wystąpił Chór Ziemi Lubartowskiej, Przedszkole Miejskie nr 2 oraz Społeczna Szkoła Muzyczna im. F. Chopina.

Ważną częścią był wpis do księgi „Pamięć i Zobowiązanie, która istnieje od 2011 roku. Decyzją kapituły, tym razem osobą uhonorowaną wpisem do księgi został lubartowski działacz sportowy i społeczny Adam Belcarz.

Spotkanie z okazji imienin miasta było też okazją, by wręczyć Nagrody Burmistrza Miasta Lubartów.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA otrzymali:

  • GRZEGORZ BIAŁEK – Od roku 1993 przez kilkanaście lat występował w pierwszej drużynie piłkarskiej MKS LEWART Lubartów – najpierw w klasie okręgowej, potem w IV oraz w III lidze. Był kapitanem zespołu, a jednocześnie kilka lat prowadził drużyny młodzieżowe. W latach 2006 – 2008 trener drużyny seniorów, potem w roku 2011 powrócił do szkolenia I zespołu, by w roku 2015 wprowadzić go do III ligi. Po raz trzeci pracę z I drużyną Grzegorz Białek rozpoczął wiosną 2022 roku i pod jego wodzą zespól awansował z jednego z ostatnich miejsc tabeli IV ligi do grupy mistrzowskiej. Doprowadził zespół z ostatniego miejsca w tabeli IV ligi do trzeciego miejsca po jesiennej rundzie, opierając się głównie na wychowankach LEWARTU.
  • TOMASZ MITURA – Karierę piłkarską w drużynie MKS LEWART rozpoczął w połowie lat 90-tych ubiegłego stulecia. Występował w klasie okręgowej, w rozgrywkach IV oraz III ligi piłkarskiej . Ponad 10 lat był kapitanem drużyny, występował na pozycji środkowego obrońcy oraz na pozycji pomocnika. W kilku sezonach został królem strzelców. Od początku kariery był zawodnikiem bardzo zaangażowanym w działalność sportową i wychowawczą w klubie; prowadził także zajęcia z młodymi adeptami piłki nożnej. Ostatni mecz jako zawodnik LEWARTU rozegrał jesienią 2017 roku, lecz dalej jest bardzo zaangażowany w życie Klubu. Obecnie jest Prezesem Zarządu LEWARTU, kierownikiem drużyny, asystentem trenera drużyny seniorów i wspólnie z trenerem Grzegorzem Białkiem doprowadził zespół w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024 do czołowego miejsca w tabeli Lubelskiej IV ligi.
  • WOJCIECH MAJEWSKI – Występuje w I drużynie piłkarskiej MKS LEWART Lubartów, jest wychowankiem klubu, i jednym z podstawowych zawodników zespołu. Gra na pozycji obrońcy. Od roku 2016 reprezentuje klub LEWART w rozgrywkach III i IV Ligi. W roku 2020 wraz z drużyną uzyskał awans do III ligi. W ostatnich sezonach Laureat nagrody jest podporą defensywy.
  • ZBIGNIEW GRZESIAK – Niezwykle utytułowany były zawodnik piłki nożnej, ma za sobą występy m.in. w: Górniku Łęczna, Motorze Lublin, Legii Warszawa, austriackiej drużynie VFB MODLING, czy w Lubliniance. Obecnie trener piłki nożnej. Zanim trafił jako szkoleniowiec do Lubartowa prowadził drużynę seniorów oraz grupy młodzieżowe Lublinianki, a także zespół III – ligowy ORLĘTA SPOMLEK z Radzynia Podlaskiego. Od roku 2018 Pan Zbigniew szkoli młodzież w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Za największy sukces w trakcie pracy w Lubartowie Laureat uznaje 2-krotny udział w barażach o awans do I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych, a w tym roku zwycięstwo w grupie i awans bezpośredni do I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych. Największe osiągnięcia jako zawodnika to zdobycie tytułu Mistrza Polski i Pucharu Polski w barwach Legii Warszawa, awans do ekstraklasy z drużyną Motoru Lublin oraz tytuł króla strzelców III ligi w barwach Górnika Łęczna.
  • KATARZYNA LIPOWSKA – Utalentowana piłkarka reprezentująca klub MOSiR Lubartów, jedna z osób, która przyczyniła się do reaktywacji sekcji kobiecej piłki nożnej w Lubartowie w roku 2019. Wychowanka MKS Lewart Lubartów. Jest Kapitanem drużyny. Razem z Koleżankami z zespołu wywalczyła awans z ligi IV do III oraz z III do II.
  • IZABELA TOMASIAK – Wychowanka Miejskiego Klubu Sportowego LEWART Lubartów. Zawodniczka przeszła szkolenie w GKS Górnik Łęczna, następnie występowała w drużynie Stomilanek Olsztyn. Od 4 lat podstawowa bramkarka w MOSiR Lubartów. Obecnie łączy grę w drużynie piłkarskiej z trenowaniem dzieci w Lubartowie.
  • MATEUSZ BARANOWSKI – Zawodnik sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LUBARTÓW. Obecnie występuje w rozgrywkach II ligi, w których drużyna MKS Lubartów zajmuje II miejsce. Pan Mateusz prowadzi też zajęcia z najmłodszymi adeptami tenisa stołowego. W sezonie 2022/2023 zdobył brązowy medal Mistrzostw Województwa Lubelskiego w grze podwójnej a także srebrny medal Mistrzostw Polski AZS Seniorów. W latach poprzednich zdobywał też medale indywidualnie i drużynowo Mistrzostw Polski Skrzatów, Młodzików, Kadetów. Jest studentem III roku Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Posiada uprawnienia instruktora w tenisie stołowym i pływaniu.
  • AGATA LIPSKA – Zawodniczka sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LEWART AGS. Czołowa zawodniczka województwa lubelskiego. W sezonie 2020/2021 z sukcesami występowała w rozgrywkach I ligi kobiet.
  • WERONIKA DAJEK – 10 – letnia utalentowana szachistka młodego pokolenia reprezentująca barwy Lubartowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego. Od 4 lat zajmuje czołowe lokaty na Mistrzostwach Polski w szachach – zarówno klasycznych, szybkich, jak i błyskawicznych. Jest multimedalistką – zdobyła 8 medali Mistrzostw Polski: klasyczne – 2 złote, szybkie – 4 srebrne, błyskawiczne – 1 złoty, 1 brązowy. Zdobyła 10 klas sportowych. Na dzień 1 listopada b.r. jest 66 zawodniczką na świecie w blitzu w kategorii wiekowej do 10 lat.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii PRACA Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ w zakresie sportu otrzymali:

  • IWONA TARKOWSKA – Współzałożycielka klubu pływackiego SWIM TEAM Lubartów, który powstał w 2020 r. Od 2011 roku czynnie pracuje jako instruktorka i trenerka pływania, ucząc dzieci, młodzież, a także dorosłych. Zawodniczki i zawodniczki Klubu startują w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, promując przy tym miasto Lubartów. Jedna z podopiecznych Pani Iwony Kaja Wróblewska to wielokrotna medalistka zawodów rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Jako jedyna w historii Lubartowa zdobyła dwa medale na szczeblu wojewódzkim w zawodach pływackich. Laureatka Nagrody pracuje także z dziećmi niepełnosprawnymi, podopiecznymi Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej. Jako prezes klubu Swim Team Lubartów, współpracuje z wieloma organizacjami, a także lokalnymi przedsiębiorcami. Współorganizuje m.in. Nocny Charytatywny Maraton Pływacki „ Pływamy dla..” podczas którego zbierane są środki dla potrzebujących i chorych dzieci, okolicznościowe imprezy z okazji Mikołajek i Dnia Dziecka. Pani Iwona to nie tylko instruktorka i trenerka pływania, a także zawodniczka Masters, która sama startuje w zawodach pływackich. Ostatnim sukcesem pani Iwony były dwa srebrne i jeden brązowy medale w ogólnopolskich zawodach Puchar Polski Masters.
  • JAKUB ADAMCZYK – Prezes Młodzieżowego Klubu Sportowego „Lubartów”, trener piłki nożnej MOSiR Lubartów, rocznik 2015, trener MKS „Lubartów” sekcja MMA JUNIOR. Jest pomysłodawcą oraz organizatorem takich wydarzeń jak: Lubartowski Dzień Sportu, STREETBALL Lubartów, turniej koszykówki, Lubelska Gala Sportów Walki, półkolonie letnie i zimowe w mieście. Jakub Adamczyk to także założyciel sekcji sportowych w Klubie MKS „Lubartów”: POWER KIDS 3-5 LAT, POWER KIDS 6-9 LAT, DANCE KIDS 5-8 LAT, DANCE JUNIOR 9-14 LAT, MMA JUNIOR,KICKBOXING, Sekcja piłki nożnej halowej: MKS FUTSAL LUBARTÓW.
  • ARKADIUSZ SMOLARZ – Od dzieciństwa związany z piłką nożną. Od 16 roku życia trenował i występował w drużynie seniorów LEWARTU – również w III lidze. Potem jako szkoleniowiec awansował z zespołem Lewart Lubartów do III ligi. Wiele lat pracował z drużynami młodzieżowymi LEWARTU, był pomysłodawcą i organizatorem wakacyjnego turnieju Dzikich Drużyn. Obecnie trener rocznika 2011 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Lubartów. Nauczyciel w lubartowskich szkołach.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA NA RZECZ MIASTA otrzymali:

  • TOMASZ DROZD – Społeczny menager Lubartowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego, współtwórca wielu imprez i wydarzeń sportowych o charakterze społeczno-kulturalnym oraz charytatywnym. Jest pomysłodawcą Turnieju z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „Wspieramy Serce Karolci Jakubczyk”, „Nocnego Charytatywnego Półmaratonu Szachowego”, gdzie zbierane były fundusze na wsparcie psychiatrii dziecięcej, Feryjnego Turnieju Szachowego – zbiórka darów na rzecz schroniska dla zwierząt. Poprzez organizowane akcje, zbiórki i licytacje wspierał podopiecznych z domu dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie. Pan Tomasz skutecznie pozyskuje cenne nagrody dla zawodników od ponad 10 lat.
  • MARIAN SAGAN – Od roku 1979 (prawie 45 lat) nieprzerwanie bierze czynny udział w działalności sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego LEWART. Odkąd najstarszy syn Pana Mariana – Marcin zaczął treningi – włączył się on w społeczną działalność sportową i pomoc organizacyjną kolejnym trenerom: Lechowi Wójcikowi, Piotrowi Wójcikowi, Małgorzacie Kanar oraz obecnie – Jakubowi Saganowi, który jest jego synem i wychowankiem klubu.
  • CEZARY MISIURSKI – Od połowy lat 90-tych ubiegłego stulecia sekcja taekwon-do Miejskiego Klubu Sportowego LEWART AGS otrzymuje wyjątkowe wsparcie od Cezarego Misiurskiego. Wtedy to zaprojektował on znak graficzny klubowego turnieju mikołajkowego. Potem projektował loga, banery, plakaty, koszulki, nalepki i inne gadżety związane z Mistrzostwami Polski TKD w Lubartowie w latach 2003 i 2013 i meczów międzypaństwowych TKD w Lubartowie w latach 2002 i 2005 oraz wielu innych turniejów wysokiej i niższej rangi. W roku 2013 w związku z jubileuszem XXX – lecia sekcji TKD w Lubartowie Laureat Nagrody dołożył sporo pracy, która zaowocowała powstaniem książki o historii sekcji. Dzięki projektom Pana Czarka lubartowscy sportowcy mogą w sposób godny i atrakcyjny reprezentować nasz klub i nasze Miasto na arenach europejskich i światowych. Rok bieżący to 40 rok działalności sekcji TKD. Po raz kolejny Pan Cezary Misiurski zaprojektował główny znak graficzny z tej okazji, który prezentowany był m.in. podczas Pucharu Europy rozegranego w czerwcu w Lublinie z udziałem ok. tysiąca uczestników z 23 krajów Europy. Łącznie spod ręki Pana Czarka wyszło około 70 różnych projektów graficznych, które wspierały bezpośrednio działalność sekcji, wpływając na jej promocję w kraju i za granicą. Jest to pomoc bezinteresowna i będzie ona kontynuowana.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii promocja miasta otrzymali:

  • Miejski Klub Sportowy LEWART Lubartów – Najstarszy klub sportowy w naszym mieście. W tym roku obchodzi Jubileusz 100-lecia istnienia. Od początku działalności godnie reprezentuje nasze miasto w województwie, kraju i za granicą.
  • Maria Biernacka – Drabik – Jest dyplomowaną nauczycielką języka polskiego. W lutym 2023 roku w wydawnictwie MUZA ukazała się debiutancka powieść Pani Marii – kryminał p.t. „Za żywopłotem”. Książka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników, o czym świadczą bardzo dobre oceny i recenzje na portalach wydawnictw ogólnopolskich, takich jak: „Empik”, „Lubimy czytać” czy „ZNAK.com.pl”. Jest autorką scenariuszy i reżyserką różnych form scenicznych prezentowanych w szkołach i placówkach kultury naszego miasta, charytatywnych widowisk słowno – muzycznych, których celem oprócz upowszechnienia kultury i sztuki wśród mieszkańców Miasta Lubartów oraz okolic jest pomoc finansowa chociażby na rzecz remontu Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Od 10 lat Maria Biernacka – Drabik jest V-ce Prezesem Stowarzyszenia ALWERNIA, organizacji znanej głównie z działań charytatywnych i pomocowych na rzecz osób potrzebujących.
  • Ewelina Topyła – jest członkiem Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie od 2008 roku, gra na waltorni, gdzie wraz z zespołem reprezentuje nasze miasto na licznych przeglądach i festiwalach w kraju i za granicą. W 2014 roku objęła funkcję gospodarza do spraw instrumentów, a w 2016 roku  Pani Ewelina została wybrana na Wiceprezesa Orkiestry.
  • Zuzanna Sitarz
    Pani Zuzanna jest prezesem 2 stowarzyszeń , m. in. Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Polskich Ziemi Lubartowskiej, które od blisko 100 lat działa na terenie miasta Lubartów skupiając przedsiębiorców różnych branż i zawodów. Wspiera szkoły, fundacje, potrzebujących z terenu miasta Lubartowa.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA otrzymali:

  • Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie – Blisko wiek istnienia Orkiestry to powód do dumy dla miasta Lubartowa. Kunszt muzyczny orkiestry, urozmaicony repertuar – to również ozdoba imprez okolicznościowych oraz najlepsza wizytówka Lubartowa i naszego regionu. Odnosi sukcesy na przeglądach regionalnych i regularnie kwalifikuje się do przeglądów centralnych jako jedna z 20 najlepszych orkiestr w kraju.
  • Marek Danielkiewicz – wieloletni pracownik lubartowskich instytucji kultury, poeta, malarz, rysownik, recenzent literacki i teatralny, felietonista. Jest jedynym literatem z Lubartowa, którego wiersze przetłumaczono na 8 języków, a jego twórczość znana jest w kręgach literackich w kraju i za granicą. W latach 2001 – 2009 kierował Miejską Biblioteką Publiczną im. A. Mickiewicza w Lubartowie. Współtworzył wystawę oraz okolicznościowy folder (wydany w 2006 r.) o twórczości Georgesa Pereca, który wznowiono w 2023 r. Pan Marek Danielkiewicz od 1989 roku związany jest z lubelskim wydawnictwem „Akcent”. Wniknął w środowisko literackie Lublina, lecz jako człowiek wielu talentów, poeta o wyjątkowej wrażliwości, publicysta, malarz, nie zapominał o swoim Lubartowie. Przez wiele lat urozmaicał życie naszej, lokalnej wspólnoty.

    Alfred Kędziora – dyrygent i akompaniator Chóru Ziemi Lubartowskiej, instruktor muzyczny w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Pan Kędziora pracuje w LOK od 30 lat , a najbardziej widocznym aspektem jego działalności jest Chór Ziemi Lubartowskiej, założony w 2005 r. Jest jednym z najbardziej znanych lubartowskich instrumentalistów. Wielokrotnie dawał koncerty na różnych lokalnych uroczystościach jako solista – pianista wykonując na fortepianie utwory klasyczne i rozrywkowe.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii PRACA Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ otrzymali:

  • IZABELLA DYBAŁA – absolwentka UMCS na kierunku grafika, KUL-u na kierunku historia sztuki oraz doktorantka historii sztuki. Obecnie w swojej pracy zawodowej zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą odkrywając i doskonaląc ich umiejętności plastyczne. Angażuje się w pracę terapeutyczną z osobami niepełnosprawnymi w lubartowskiej Fundacji STELLA im. Agaty Orłowskiej. Wpiera organizowane przez Fundację świąteczne kiermasze, którym celem jest pozyskanie funduszy na naszą bieżącą działalność.
  • Marcin Świderek – Jest nauczycielem wychowania fizycznego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, lubianym i cenionym, zarówno przez młodzież, jak i rodziców uczniów oraz innych nauczycieli. Pan Marcin Świderek przygotowuje uczniów do licznych konkursów i zawodów, w których osiągają sukcesy na szczeblu miejskim, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim. prowadzi nieodpłatnie zajęcia pozalekcyjne, przygotowując młodzież do zawodów, turniejów sportowych. Nauczyciel podejmuje także szereg działań integrujących społeczność szkolną. Jest opiekunem Samorządu Szkolnego oraz Opiekunem Radiowęzła Szkolnego. Organizowane przez Pana Marcina Świderka imprezy cieszą się olbrzymią popularnością wśród uczniów. Działalność Pana Marcina Świderka znacząco wykracza poza obowiązki nauczyciela. Jako mieszkaniec Lubartowa zaangażował się bardzo mocno w działania związane z pozyskiwaniem funduszy w ramach budżetu obywatelskiego. Dzięki jego staraniom powstał w Lubartowie tor rowerowy „Pum – Track”, otwarty w maju 2023r…oraz w BO na 2024 SKATE PARK .

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA NA RZECZ MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA otrzymali:

  • WIESŁAW STĘPIŃSKI – rodowity Lubartowianin, którego zasługi na polu działalności społecznej datują się od wielu lat. Od 1972 r. do dziś członek Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, wieloletni Członek Zarządu i Wiceprezes. Od 1983 r. do chwili obecnej jest kierownikiem Biura Cechu Rzemiosł w Lubartowie. Jest autorem 8 rozdziałów wydawnictwa „Lubartów i Ziemia Lubartowska” poświęconych znanym, a nie żyjącym już postaciom zasłużonym dla Lubartowa.
  • Ryszard Trybalski – jest obecnie prezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubartowie. Pełni tę funkcję już drugą kadencję tj. od 2017 roku. Podczas kierowania UTW przez ostatnie 6 lat pracował społecznie z wielkim zaangażowaniem na rzecz społeczności seniorów Lubartowa: organizował zajęcia dla seniorów pozwalające im rozwijać swoje pasje, uczyć się jeżyków obcych, nabywać nowe umiejętności w zakresie nowoczesnych technologii.
  • Roman Kędzior – współzałożył Klub Abstynenta „Nadzieja” w Lubartowie. Od tamtego czasu czynnie uczestniczy w życiu Klubu. Od 1998 roku zajmuje się telefonem zaufania w Punkcie Informacyjnym, gdzie wspiera poradami oraz pomocą wszystkich potrzebujących oraz ich rodziny.

Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów w kategorii DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA otrzymali:

  • KS SYSTEM PRODUCENT BRAM I ALUMINIUM – Firma powstała w 2010 roku; jest producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych. Rozpoczynała swoją działalność od sprzedaży produktów i usług związanych ze stolarką okienną oraz drzwiową. Od roku 2023 roku przy ul. Strefowej funkcjonuje nowy zakład i siedziba firmy, której działalność prowadzona jest w oparciu o decyzję o przynależności do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE OKSAN – Firma PPH OKSAN jest producentem i właścicielem marki TermoProfi, zaawansowanych technologicznie termoizolacyjnych profili dystansowych, stosowanych w nowoczesnych oknach. Jest to jedyny w Lubartowie producent ciepłych ramek do szyb zespolonych, a oferowany produkt stanowi innowację wpisującą się w trend oszczędzania energii cieplnej a tym samym wpływa na ograniczenie emisji CO2 do atmosfery przyczyniając się tym samym do walki ze zmianami klimatu.
  • BOOKSALE Spółka z o.o. – Spółka, której Prezesem Zarządu jest Pan Marcin Treger. prowadzi sprzedaż książek zarówno w Lubartowie, jak również – sezonowo w nadmorskich miejscowościach oraz w Kazimierzu Dolnym. W naszym mieście firma działa od roku 2019. BOOKSALE promowała nasze miasto i zachęcała turystów do odwiedzenia Lubartowa i Lubelszczyzny w takich miejscowościach, jak: Gdynia, Władysławowo, Ustka, Międzyzdroje. Firma aktywnie wspiera lubartowskie instytucje kultury.