INAUGURACJA SEZONU TENISA STOŁOWEGO W LUBARTOWIE

W sobotę 4 września Lubartów stał się jednym z szesnastu miast w Polsce gdzie zorganizowano Ogólnopolski Dzień Tenisa Stołowego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał m.in. Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik. Celem imprezy jest promowanie tenisa stołowego wśród najmłodszych. Ważne jest też aktywne spędzanie czasu.

– Tenis stołowy w Lubartowie tworzy historię znaną w całej Polsce. Życzę wszystkim uczestnikom dzisiejszego święta, żeby tenis stołowy został waszą pasją i abyście w przyszłości stali się zawodnikami znanymi w naszym kraju, a nawet i w świecie powiedział do uczestników Krzysztof Paśnik.

W ramach Dnia Tenisa Stołowego w Lubartowie odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny żaków. Najlepiej z lubartowskich zawodników spisał się Jakub Gozdal (STS Lubartów), który wśród żaków zajął drugie miejsce. Na trzecim miejscu rywalizację w gronie żaczek zakończyła Hanna Sagan (Lewart). W tej kategorii wiekowej grali także inni zawodnicy Lewartu – Aleksandra Karczmarz, Marcel Sagan, Błażej Wójcik i Jan Wasak.

Sukcesem przedstawicieli lubartowskich klubów zakończył się Turniej Open podczas Narodowego Święta Tenisa Stołowego. Wśród kobiet zwyciężyła Edyta Kubera-Wójcik (STS Lubartów), a kolejne miejsca zajęły pingpongistki Lewartu – Anna Lipska, Aleksandra Zgierska, Maria Karczmarz i Agata Lipska. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jakub Sagan (Lewart). W turnieju zagrali też: Konrad Kudło, Wiktor Kudło, Maksymilian Karczmarz, Marian Sagan (wszyscy Lewart) oraz Mariusz Baranowski, Krzysztof Barszcz, Dawid Marzec (wszyscy STS Lubartów).

Dzień później, w niedzielę 5 września także w Lubartowie odbył się I Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny w kategorii młodzików i juniorów. Wśród młodzików zwyciężyli przedstawiciele Lewartu – Maria Karczmarz i Michał Kuta. W gronie juniorów również najlepiej spisali się zawodnicy Lewartu. Wśród juniorek wygrała Agata Lipska, a drugie miejsce zajęła Aleksandra Zgierska. W rywalizacji juniorów Rafał Pawłowski uplasował się na drugim miejscu.

ig