„Inny” w II LO

Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajmy się“ 20 września wyłoniła finalistów. Pośród nagrodzonych znalazła się uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie Agnieszka Guz z klasy III C wraz ze swoim teatralnym projektem „Gość – Inność, czyli bajki nowe“.

Kapituła Konkursu, w której znalazły się m.in. aktorka Maja Komorowska, reżyserka Małgorzata Szumowska, małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska czy edukator Andrzej Wendrychowicz, oceniła 83 projekty nadesłane z całej Polski. Wśród 20 nagrodzonych prac znalazł się projekt realizowany przez Agnieszkę w II LO.

W ramach działań realizowanych od kwietnia 2019 roku w szkole przy Lubelskiej odbyła się seria spotkań z panią prezes stowarzyszenia „Dla Ziemi“ oraz uchodźcami z Czeczenii. Brali w nich udział aktorzy Sceny44 oraz inni uczniowie szkoły. Spotkania oraz późniejsze dyskusje stały się inspiracją do napisania scenariusza przedstawienia poruszającego problem uchodźców. Jego autorka Agnieszka Guz zapewnia, że spektakl na podstawie działań projektowych zostanie wystawiony jeszcze w tym roku. 27 listopada natomiast w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca Konkurs. Będzie to okazja do wręczenia nagród oraz wymiany doświadczeń odnośnie realizacji tego typu projektów w szkołach z całej Polski.

Agnieszko! Gratulacje za odwagę w podjęciu „innego” tematu!

II LO