Instrumenty dla orkiestry… pod choinką

Idą Święta, a wraz z nimi prezenty. Z nowych sprzętów cieszą się muzycy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie.

Dzięki dotacji z Gminy Miasta Lubartów na rok 2017 w Orkiestrze pojawił się nowy sprzęt. Zakupiona została waltornia marki Conn wraz z lirką i bęben marszowy marki Ever Play – informuje Prezes OSP Lubartów Monika Stężycka-Sykut. – Orkiestra wzbogaciła się również o kilkanaście nowych pulpitów koncertowych oraz uzupełniony został asortyment stroików do instrumentów dętych drewnianych, a także olejków do instrumentów dętych blaszanych. Łączny koszt zakupów to ponad 8 tys. złotych.
W ostatnich latach Orkiestra znacznie poszerzyła swój skład dzięki corocznym naborom i prowadzonej ,,Młodej Orkiestrze”, w związku z tym konieczne jest coraz większe doposażanie Orkiestry, gdyż obecnie używany sprzęt jest mocno wysłużony. Coroczne doposażanie Orkiestry w nowe instrumenty umożliwi jej muzykom dalsze rozwijanie się i podnoszenie swojego kunsztu artystycznego, a także usprawni działalność Stowarzyszenia, które w przyszłym roku będzie obchodzić swój jubileusz 90-lecia.
Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy – Orkiestra OSP Lubartów