Internetowy Dzień Dziecka z LOK

Lubartowski Ośrodek Kultury z okazji Dnia Dziecka zorganizował 1 czerwca szereg atrakcji dla dzieci. Akcja była prowadzona na stronie loklubartow.pl i profilu FB od godziny 10:00 do 20:00. Były konkursy, quizy, turniej szachowy, bajki oraz spotkania z grami planszowymi. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego.

Konkurs plastyczny oraz bajkowe spotkania
Dzień zaczął się dwugodzinnym konkursem plastycznym pn. „ Moje wymarzone wakacje”. Laureatami konkursu zostali: Ania Woźniak, Karolina Czarnecka, Julia Szczerba, Aleksandra Szczerba, Agnieszka Pietruszka, Szymon Pietruszka oraz Krzysztof Paśnik. Prace młodych artystów można podziwiać na stronie LOK. Niektórzy wspominali piękne chwile, jakie spędzili podczas ostatnich wakacji, inne prace były o łąkach, górach czy morzu. Miejmy, nadzieję, że obecne wakacje będą również udane i będą natchnieniem do kolejnych artystycznych uniesień z pędzlem, czy kredkami przez młodych artystów. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów już od 8 czerwca do siedziby Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Tuż po konkursie plastycznym na naszym profilu prezentowaliśmy bajkowe spotkania – czytanki, słuchowiska, bajki, czyli znane gwiazdy czytają dzieciom.
Quiz o Lubartowie
Kolejną atrakcją w tym dniu był “Quiz o Lubartowie”. Co 10 minut od godziny 13:00 do 14:00 publikowano na profilu i stronie LOK pytania związane z naszym miastem. Wygrywało dziecko, które dodzwoniło się jako pierwsze i udzieliło poprawnej odpowiedzi. Konkursowe pytania i odpowiedzi są na stronie loklubartow.pl. A Zwycięzcami zostali: Mateusz Paśnik, Karol Jaworski, Jakub Krupka, Krzysztof Paśnik, Zuzanna Kaj, Piotr Miąc oraz Zuzanna Hunek.
Gry planszowe i szachy online
Od godziny 14:00 zorganizowano gry planszowe online, w trakcie których można było zagrać w najnowsze tytuły, korzystając z komputera czy telefonu komórkowego. W trakcie stream’u z gier planszowych brało udział aż 87 osób. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra 7 Cudów Świata. Ponadto był „Dziecięcy Internetowy Turniej Szachowy” dla dzieci z rocznika 2006 i młodszych. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy czasie 7’+2’’ bonusu. Zwyciężyła Hanna Nurzyńska z MUKS Międzyrzec Podlaski, druga była Paulina Bronisz z LUKS Tempo Ożarów, trzeci Kacper Czuchryta – LUKS Lubartów. Wyniki szczegółowe na https://lichess.org/swiss/qLlEvJvj.

Piotr Opolski