„Iskry niepodległej” już w Lubartowie

Widowisko multimedialne pod nazwą „Iskry Niepodległej przez dwa dni 18 – 19 marca można bezpłatnie zobaczyć na placu przed Urzędem Miasta. To nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej.

„Iskry Niepodległej” to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat „Iskier Niepodległej”

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne. W poniedziałek 18 marca w godz. 14:00-18:00. We wtorek 19 marca w godz. 14:00-16:00. Grupy z rezerwacji: 10.00 – 14.00.

Projekt „Iskry Niepodległej” sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.