IV OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY W WOLI SKROMOWSKIEJ

IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Firlej zorganizowano 20 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Woli Skromowskiej.

Mimo pandemii miłośnicy szachów zagościli w budynku szkoły. Również i tym razem organizatorzy (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Skromowskiej, LUKS „Kłos”, Gmina Firlej) nie musieli martwić się o frekwencję, gdyż wzięło w nim udział 78 uczestników z kilku okolicznych powiatów.

Wszystkich obecnych powitał dyrektor placówki – pan Paweł Dobek. Wyraził swój podziw dla szachistów i radość z tego, że w szkole w Woli Skromowskiej szachy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Na temat systemu gry i zasad wypowiedział się sędzia turnieju – pan Piotr Opolski. W tym roku rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: MŁODZSZEJ I STARSZEJ. Wszyscy zawodnicy rozegrali łącznie 7 rund.

W ostatecznej klasyfikacji zwyciężyli:

w kategorii do lat 8: 1 miejsce – Monka Wojciech, 2 miejsce –Sidor Piotr, 3 miejsce – Skrzypczak Jakub;

w kategorii do lat 9: 1 miejsce – Korpysz Hanna, 2 miejsce –Opolski Aleksander, 3 miejsce – Mitura Kacper;

w kategorii do lat 10: 1 miejsce – Kondraszuk Kajetan, 2 miejsce – Domański Michał, 3miejsce – Fiała Jan;

w kategorii do lat 12: 1 miejsce – Raczyński Dominik, 2 miejsce – Nakaziuk Aleksander, 3 miejsce – Baran Franciszek;

w kategorii do lat 14: 1 miejsce – Gołębiowski Piotr, 2 miejsce – Piekarczyk Dominik, 3 miejsce – Opolski Wiktor;

w kategorii do lat 16: 1 miejsce – Bronisz Paulina, 2 miejsce – Latek Oliwier, 3 miejsce – Maja Mitura;

w kategorii powyżej lat 16: 1 miejsce – Goławski Hubert, 2 miejsce – Goławski Bartłomiej, 3 miejsce – Bronisz Damian;

Wręczenia pucharów dla najlepszych szachistów oraz pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników dokonał Wójt Gminy Firlej –  Dawid Tarnowski. Przemawiając do zebranych nie krył swojego podziwu i uznania dla rangi turnieju i organizacji przedsięwzięcia. Każdy z uczestników otrzymał również upominek – smycz i folder promujący Gminę Firlej.

Podsumowując czwarty już turniej Paweł Dobek serdecznie podziękował wójtowi Dawidowi Tarnowskiemu za obecność i wręczenie nagród, Piotrowi Opolskiemu za profesjonalne przeprowadzenie turnieju, Małgorzacie Cieniuch za koordynowanie działań związanych z organizacją zawodów oraz wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację fair play i zapraszał do udziału w kolejnych zmaganiach już za rok.

Wyniki z turnieju można zobaczyć na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3623/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_3624/list_of_players.html