„Jak mogę pomóc pszczołom?” – konkurs plastyczny

Startuje nowy projekt edukacyjny skierowany do młodych mieszkańców regionu lubelskiego (dzieci przedszkolnych i uczniów z klas I-III szkół podstawowych). Jest to konkurs plastyczny „Jak mogę pomóc pszczołom?”.

 Mając na uwadze ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, a jednocześnie chcąc wyjść z inicjatywą edukacji ekologicznej poprzez zabawę, przygotowane zostało dla pozostających w domach dzieci specjalne „zadanie domowe”Polega ono na poznaniu zwyczajów pszczół oraz ich roli dla środowiska i człowieka, a następnie samodzielnym przygotowaniu pracy plastycznej będącej odpowiedzią na konkursowe pytanie.

  • Termin zgłaszania prac: 25 maja 2020 r.
  • Pula nagród głównych: prawie 5 tys. zł + dodatkowo 40 równorzędnych wyróżnień o wartości do 100 zł każde.
  • Biuro organizacyjne konkursu znajduje się w Departamencie Środowiska i Zasobów Naturalnych UMWL: tel. (81) 44 16 764, e-mail:[email protected].
  • Do udziału zapraszają: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego (organizator), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizatorzy) oraz Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych (partner konkursu). 

 Szczegółowe informacje o konkursie, a także regulamin, plakat i infografiki do ewentualnego wykorzystania, przesyłamy w załączeniu. Można je także znaleźć na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/.