Jak namalować swój własny obraz?

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza na pilotażowe warsztaty malarskie dla dorosłych. 7 grudnia w godz. 17.00-19.00 odbędą się bezpłatne zajęcia, podczas których uczestnicy namalują swój obraz farbami akrylowymi.

Podczas spotkania z Anną Fic-Lazor, artystką i konserwatorką dzieł sztuki, chętni będą mogli spróbować swoich umiejętności w technice akrylu, wykonując szkice i studium pejzażowe „Pierwszy śnieg”. Artystka opowie również o swoich inspiracjach i obserwacji natury. O tym, co może być pretekstem do tworzenia pejzaży, na przykładzie prac w wykonanych akwarelą, prezentowanych na ostatniej wystawie „Etiuda o drzewie” w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie.

Podczas kolejnych warsztatów, planowanych w roku 2024, każdy będzie mógł rozwinąć swoje umiejętności w wybranej technice i zakresie. Zajęcia będą dostosowane dla osób na różnym poziomie zaawansowania i obejmują naukę szkicowania, wyczucia proporcji i kompozycji. Tematy będą dobierane na bieżąco pod potrzeby grupy – będą szybkie szkice rysunkowe i malarskie, studia martwej natury, pejzaż oraz realizacje z wyobraźni. Będzie można poznać zagadnienie perspektywy, koloru, faktury i ich wykorzystania dla indywidualnej interpretacji tematu. Uczestnicy zajęć będą mogli też zapoznać się z wybranymi kierunkami w sztuce i twórczością artystów.

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych.

Zapisy w sekretariacie LOK od 27 listopada, limit miejsc: 12.

E-mail: [email protected]