„Jak zachować spokój” – warsztaty w II LO

Czy musi tak być, że smutek, złość, stres i inne złe emocje utrudniają życie? Zdecydowanie nie. Trzeba się tylko nauczyć, jak je rozpoznać, zrozumieć.

Emocje są skomplikowaną reakcją, która angażuje cały nasz organizm. Już samo nazwanie emocji zmniejsza jej intensywność. Czyli, kiedy czujemy jakąś emocję, wystarczy zatrzymać się na chwilę, zastanowić się, co czujemy i adekwatnie to nazwać .

Takie informacje oraz sposoby radzenia sobie z trudnymi przeżyciami były tematem warsztatów „Jak zachować spokój, kiedy jest trudno – przeciwdziałanie uzależnieniom, depresji, przemocy i agresji rówieśniczej”, które odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie. Młodzież z klas drugich poznała również technikę relaksacji – wizualizację „Bezpieczne miejsce”, która pomaga zredukować negatywne emocje.

Warsztaty zostały zrealizowane w II LO w związku z realizacją Programu Profilaktyczno-Wychowawczego. Z pewnością pomogą młodym ludziom poradzić sobie z trudnymi emocjami, związanymi m. in. z powrotem do nauki stacjonarnej.

II LO