Jeden bez prawa jazdy, drugi pijany kierowali jednym samochodem

 

We dwóch jechali na zmianę jednym samochodem. Jeden wjechał na posesję z drogi i nie miał uprawnień, drugi podczas cofania na drodze najechał na inny samochód i miał ponad 3,5 promila alkoholu w organiźmie.

31 marca w godzinach porannych dyżurny lubartowskiej komendy dostał informację o zdarzeniu drogowym w Górce Lubartowskiej. Na miejsce pojechał patrol ruchu drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, samochodem marki Honda najpierw kierował 24-latek, który wjechał nim na posesję. Później mężczyźni zamienili się miejscami i samochodem kierował 32-latek. On też spowodował zdarzenie drogowe, gdzie podczas cofania na drodze najechał na samochód marki Skoda w którym siedziała 58-letni kobieta. Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że 32-latek ma w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. 24-latek oraz 58-latka byli trzeźwi. Obaj mężczyźni przyznali się do kierowania samochodem. Oświadczyli również, że  jeden nie wiedział, że kolega jest pijany, a  drugi, że tamten nie ma uprawnień.

Sprawcy zdarzenia zatrzymano uprawnienia do kierowania i sporządzono dokumentację do sądu. Drugi z mężczyzn, 24-latek za kierowanie samochodem bez uprawnień został ukarany wysokim mandatem karnym. Samochód został odholowany na policyjny parking. Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

KPP Lubartów