Jedziemy dla Szymka! Pomóżmy mu chodzić!

Podczas XXII Święta Roweru naszej jeździe na rowerze przyświecać będzie szczytny cel – pomoc dla małego Szymka.

swietoroweruszymek1

Szymek urodził się w 33. tygodniu ciąży z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo – rdzeniową i wodogłowiem (ma zaimplantowaną zastawkę oponowo – otrzewnową).
Ma porażenie wiotkie stóp oraz obniżone napięcie mięśniowe od pasa w dół. Ze schorzeniem tym również związane są płytkie panewki biodrowe utrudniające poruszanie się.
Szymon obecnie ma 6 lat i dzięki intensywnej rehabilitacji (która niestety jest bardzo kosztowna) potrafi po równym podłożu stawiać coraz stabilniejsze kroki (w zaopatrzeniu ortopedycznym jakim są ortezy usztywniające stopy i goleń oraz stabilizujące stawy kolanowe). Po trawie lub przy krawężnikach w chodzeniu pomagają mu przedmioty wspomagające lub chodzi trzymany za rękę. Ze schorzeniem Szymona związane jest również porażenie pęcherza i jelit, przez co wymaga on regularnego cewnikowania.
Niestety badanie rezonansu magnetycznego wykazało, że rdzeń kręgowy na poziomie rozszczepu jest zakotwiczony. 30 czerwca czeka Szymona operacja mająca na celu odkotwiczenie rdzenia. Powinna też umożliwić dalsze postępy w leczeniu. Obecnie, poza codzienną rehabilitacją, rodzice wyjeżdżają z Szymkiem na około cztery turnusy rehabilitacyjne rocznie (koszt jednego turnusu razem z zabiegami z użyciem robota do nauki chodu G-EO to około 4500zł). Bardzo chcą kontynuować intensywną rehabilitację, gdyż jest ona niezbędna przede wszystkim do utrzymania tego, co do tej pory udało się osiągnąć. Mają też nadzieję, a my wraz z nimi, że ich syn będzie czynił dalsze postępy w samodzielnym poruszaniu się. Tego z całego serca im życzymy.

W związku z powyższym czekamy na Ciebie 28 czerwca 2015 roku, już od godziny 8.00 !!! Przyjdź, pojedź dla Szymka, a jeśli możesz, wesprzyj darowizną w dowolnej kwocie prowadzoną na miejscu zbiórkę publiczną.

Pomóżmy Szymkowi i jego Rodzicom w codziennej walce o kolejne samodzielne kroki!

Pożak Team