Jesienna Rywalizacja Rowerowa

18 października ruszyła trzecia edycja Jesiennej Rywalizacji Rowerowej. Potrwa ona przez dwa ostatnie tygodnie miesiąca.

Celem Jesiennej Rywalizacji Rowerowej jest propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej oraz promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu. Do udziału w konkursie konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji „Aktywne Miasta”. Następnie w panelu „Rywalizacje” należy wybrać „Jesienną Rywalizację Rowerową” i kliknąć „DOŁĄCZ”.

Zapisy dostępne są do ostatniego dnia października. Wykonując trening, należy włączyć aktywność jazda na rowerze lub kolarstwo, ciepło się ubrać i ruszyć w drogę w towarzystwie jesiennej aury.

Ranking rywalizacji będzie widoczny w aplikacji przez cały czas jej trwania (18-31 października). Na każdego uczestnika rywalizacji czekają w aplikacji numery startowe.

Po zakończeniu zabawy i weryfikacji wyników każdy uczestnik otrzyma również pamiątkowy certyfikat. Podstawą klasyfikacji w rywalizacji są prawidłowo wykonane przejazdy uczestników

zgodnie z regulaminem rywalizacji. Klasyfikacją w rywalizacji jest podział na kategorie wiekowe:

0-17; 18 – 24; 25 – 34; 35 – 44; 45 – 54.; 55 – 64; 65+.

Dla zwycięzców przygotowane zostaną nagrody. Pierwsze trójki kobiet i mężczyzn w kategorii open otrzymają  koszulki rowerowe. W kategoriach wiekowych przygotowane będą 42 zapięcia rowerowe dla osób, które zajmą miejsca I- III w danej kategorii wiekowej z podziałem na kobiety i mężczyzn.