Jest przetarg na budowę toru rowerowego pumptrack

Urząd Miasta Lubartów ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę torów rowerowych typu „pumptrack” i „mini pumptrack” przy ul. Mucharskiego w Lubartowie. Na oferty ratusz czeka do 14 marca.

Tory rowerowe powstaną przy boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Mucharskiego. W ramach zamówienia należy zaprojektować i wykonać tory rowerowe typu „pumptrack” i „mini pumptrack”, które umożliwią jednoczesne użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. Tory rowerowe, dojazd i plac powinny posiadać konstrukcję i nawierzchnię bitumiczną, niewymagającą nadmiernej konserwacji, parametry pozwalające na rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania.

Na torze ma być możliwa nauka podstawowych umiejętności rowerowych (skręcanie w obie strony bez konieczności zmiany kierunku jazdy), ze wszystkimi niezbędnymi elementami do funkcjonowania toru: odwodnieniem, ukształtowaniem terenu. Pumptrack będzie mieć minimum 215 metrów, a mini-pumptrack co najmniej 40 metrów bieżących pasma jezdnego. Całość oświetlać mają latarnie LED, aby było łatwiej korzystać z przestrzeni wieczorem.

Przy torach planowane jest powstanie placu wypoczynku, na którym będą ławki, tablica z regulaminem, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Ponadto przewiduje się założenie trawnika i nasadzeń rodzimych gatunków roślin i krzewów, o małych wymaganiach glebowych, nie przysparzających problemów na etapie pielęgnacji oraz założenie trawnika i lub obsadzenie roślinami płożącymi na skarpach toru.

Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 120 dni. Termin składania ofert w Urzędzie Miasta mija 14 marca.

SC