Jest szansa dla Niedźwiady

Jeszcze kilka lat temu w podlubartowskiej Niedźwiadzie planowano utworzenie portu lotniczego. Z planów nici, a ponad 180 – hektarowy teren przeznaczony na ten cel do tej pory leży ugorem. Dobrą wiadomością jest, że najdalej za rok grunty te będzie można wykorzystać pod działalność gospodarczą i publiczną.

Zmiany planu zagospodarowania przestrzennego gminy o przekształceniu tych terenów z lotniskowych na inwestycyjne były już od dawna.  Władze gminy Niedźwiada i Ostrówek czekały tylko na zgodę Marszałka Województwa.

Niedawno zarząd województwa – właściciel gruntów, przystał na zmianę planów zagospodarowania tych terenów. Grunty te będzie można wykorzystać pod działalność gospodarczą i publiczną. To krok w dobrym kierunku – mówi Janusz Marzęda, wójt gminy Niedźwiada

Wójt liczy, że za kilka lat tereny te nie będą leżały ugorem i w końcu coś na nich powstanie. Uruchomienie inwestycji  na tych terenach spowoduje chociażby rozwiniecie infrastruktury drogowej czy kolejowej – mówi Janusz Marzęda.

Procedury dotyczące zmiany przeznaczenia terenu niezrealizowanego lotniska w Niedźwiadzie potrwają około roku. Potrzebne jest między innymi przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami. (KW)