Jest taki klub…

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie od wielu lat działa klub, który co roku przyciąga uczniów pasjonujących się geografią i turystyką. Młodzież, działając w nim, doświadcza niezwykłej przygody, którą zapamięta na całe dorosłe życie.

Szkolny Klub Krajoznawczo – Turystyczny „Azymut” działa w II LO od 2011 roku. Opiekunami Azymutu są nauczycielka geografii Katarzyna Płaszczewska oraz nauczyciel religii Łukasz Wasyluk. Opiekunowie  nie tylko w sposób teoretyczny, ale i praktyczny starają się zaszczepić w młodzieży miłość do przyrody i podróżowania.

Czym jest SKKT Azymut? To 64 osoby, które obok nauki podejmowanej w szkole, chcą w ciekawy i użyteczny sposób poszerzyć swoje zainteresowania z geografii, krajoznawstwa i turystyki. W jaki sposób to robią? Przede wszystkim organizując wyjazdy, między innymi do – Armenii, Czarnogóry, Grecji, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Rosji.

Jeśli lubisz zwiedzanie połączone z pieszymi wędrówkami, to te wyjazdy są dla Ciebie. Cyklicznie odbywają się także marsze na orientację – mikołajkowe, wiosenne, dzienne i nocne marsze do Zawieprzyc czy Firleja.  Organizujemy spotkania z podróżnikami, na których dowiadujemy się ciekawostek o wyprawach w Himalaje, Andy czy Ałtaj, słuchamy opowieści o  krajach dalekiego Wschodu czy świecie Afryki. 

Członkowie SKKT „Azymut” mają także możliwość uczestniczenia w kursach lawinowych i kursach zimowej turystyki wysokogórskiej prowadzonych przez ratowników TOPR. Kilku naszych członków po ukończeniu rocznego kursu i zdaniu egzaminu otrzymało uprawnienia Przodownika Turystyki Pieszej.

SKKT Azymut w  II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja to Klub miłośników gór,  pieszych wędrówek, miłośników odkrywania. Czekamy na Ciebie!

II LO