Jest umowa na budowę placu zabaw przy Szaniawskiego

W następnym tygodniu mogą rozpocząć się prace przy budowie placu zabaw na osiedlu Szaniawskiego. 10 maja w Urzędzie Miasta podpisano umowę na wykonanie tej inwestycji realizowanej w ramach budżetu obywatelskiego 2018.

Budową placu zabaw na osiedlu Szaniawskiego zajmie się Firma Usługowo- Handlowa „Haba” z Kolonii Pliszczyn. Podpisy pod umową złożyli dziś burmistrz Krzysztof Paśnik oraz Andrzej Haba, prezes firmy. Przekazanie terenu budowy odbędzie się w następnym tygodniu.

Przypominamy, że inwestycja ta została wybrana przez mieszkańców w 2018 roku w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zakłada budowę placu zabaw na działce miejskiej na osiedlu Szaniawskiego, położonej blisko obecnej siedziby PMDK.
Plac zabaw ma być wybudowany po usunięciu pozostałości murowanego ogrodzenia od strony północnej i ogrodzenia z siatki od strony wschodniej. Miejsce zabaw dla dzieci ma mieć bezpieczną nawierzchnię poliuretanową – 270 m2 oraz nawierzchnię trawiastą – 229 m2. Dla dzieci znajdzie się 7 urządzeń do zabawy – zestaw zabawowy, huśtawka wagowa, huśtawka podwójna, karuzela słupowa, wyspa muzyczna, bujak samolot, drabinki sprawnościowe, a także ławki, regulamin i kosz na śmieci. Plac zabaw zostanie ogrodzony.Inwestycja ma być gotowa pod koniec czerwca. Kosztować ma  184 999,01 zł.

(kw)