Jestem Bezpieczny

17 maja w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się XVIII Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”.

W konkursie wzięło udział 12 szkół z całego powiatu, które zwyciężyły na szczeblu gminnym. Składał się on z trzech konkurencji. Pierwszą konkurencją był test wiedzy składający się z 20 pytań, drugą konkurencją były krótkie scenki podczas, których drużyny miały za zadanie zaprezentować swoją szkołę oraz bezpieczne hasło, natomiast trzecią konkurencją był projekt plakatu- koszulki promującej bezpieczeństwo.

Podczas konursu odbył się również pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez strażaków z PSP w Lubartowie. Uczniowie mieli okazję wysłuchać ważnych informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach kryzysowych.

W skład komisji wchodzili: przedstawiciele policji, Pracowni Plastycznej Art Chata w Lubartowie, Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie oraz przedstawiciel z Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego.

Największą ilość punktów zdobyła Szkoła Podstawowa z Brzeźnicy Bychawskiej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego reprezentująca gminę Niedźwiada, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino z Ostrówka.

Każda z drużyn otrzymała dyplomy, puchary oraz upominki. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Lubartowie oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Lubartowie.

Emilia Kosek