Jeziorzany: Auto wpadło do Wieprza

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 13.01 do dnia 19.01. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 10 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 15.01 o godz. 1451 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Michów.  Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze wojewódzkiej DW 809 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Audi 80 oraz Ford Fiesta). Pojazdami przemieszczali się jedynie kierowcy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej samochodem Audi 80. Następnie poszkodowana została przekazana przybyłemu na miejsce zespołowi karetki pogotowia. Działania straży polegały również na odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz instalacji gazowej w Audi 80. W działaniach udział brał zastęp JRG Lubartów oraz OSP w Michowie.

W dniu 17.01 godz. 1517 do SK KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wpadł do rzeki Wieprz w miejscowości Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP w Jeziorzanach okazało się, że samochód osobowy marki Nissan Primera wjechał do rzeki i znajduje się około 10m od brzegu. Osób poszkodowanych nie było. Ratownicy z OSP wyposażeni w kombinezony do pracy w wodzie oraz linkę stalową zabezpieczyli pojazd przez dalszym przemieszczaniem się. Następnie Nissan Primera został wyciągnięty za pomocą koparko ładowarki na brzeg. Po ustawieniu pojazdu w bezpiecznym miejscu odłączona została instalacja elektryczna. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz 2 zastępy OSP w Jeziorzanach wraz z łodzią.

W tym samym dniu w godzinach porannych w miejscowości Przytoczno gm. Jeziorzany samochód marki Skoda Rapid wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Z miejsca zdarzenia 2 poszkodowane kobiety zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej
w pojeździe. 
W działaniach udział brał zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Przytocznie.