JUNIORZY LEWARTU NA PIERWSZYM, A JUNIORZY MŁODSI NA TRZECIM MIEJSCU

Mateusz Wrotkowski najlepszym juniorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do

W sobotę 8 maja w Sokółce odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów Taekwon-do ITF. Na starcie stanęło 124 zawodników z 11 klubów z czterech województw – lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i świętokrzyskiego. Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów reprezentowało 18 osób oraz trenerzy Jerzy Jedut i Jarosław Suska.
W rywalizacji sportowej Lewart zdobył łącznie 17 medali, w tym: 5 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych. Juniorzy młodsi zdobyli 9 medali – złoty, 3 srebrne i 5 brązowych, zaś juniorzy na swoim koncie zapisali 8 krążków – 4 złote, 3 srebrne i brązowy. Lubartowski klub wygrał klasyfikację generalną wśród juniorów, a grupie juniorów młodszych zajął trzecie miejsce. Zawodnik Lewartu Mateusz Wrotkowski został najlepszym juniorem turnieju, a na swoim koncie zapisał dwa złote medale.

Lubartowscy medaliści:

Juniorzy młodsi:
Kacper Wójcik – I miejsce walki powyżej 70 kg, III miejsce układy formalne 6-2 kup
Oliwia Romanek – II miejsce walki powyżej 60 kg, II miejsce techniki specjalne
Szymon Mazurek – II miejsce układy formalne 6-2 kup

Patryk Cybul – III miejsce układy formalne 6-2 kup, III miejsce walki do 46 kg

Aleksandra Krupa – III miejsce walki do 46 kg
Zuzanna Małyska – III miejsce walki do 55 kg

Juniorzy:
Mateusz Wrotkowski – I miejsce układy formalne 5-1 kup, I miejsce walki do 68 kg

Kacper Kobyłka – I miejsce walki do 50 kg

Maciej Szczepański – I miejsce walki do 62 kg, II miejsce układy formalne 5-1 kup

Natasza Niedobit – II miejsce walki do 50 kg

Sylwester Cybula – II miejsce walki do 75 kg

Michał Szczuka – III miejsce układy formalne 5-1 kup.

Bez medalu do domów wrócili: Hubert Kowalski, Agata Cybul, Miłosz Basaj, Amelia Sieńczak, Roksana Ścibiorska i Mateusz Wronowski.