Już 10 września kolejny Półmaraton Lubartowski „Bez granic”

Jak co roku Stowarzyszenie ALWERNIA i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom im. Jana Pawła II „Niech się serce obudzi” zapraszają na plac przy Urzędzie Miasta Lubartów, by wspólnie biegać, pomagać, bawić się  i kibicować.

Przedsięwzięcie rozpocznie się tradycyjnie biegiem integracyjnym, w którym uczestnikami będą osoby niepełnosprawne i wszyscy  chcący wspólnie z nimi pokonać kilkaset metrów. To symboliczny bieg, którego ideą jest przekraczanie barier, pokazywanie, że wszyscy, niezależnie od sprawności, jesteśmy wspólnotą.

Wszystkie dzieci z roczników 2008 – 2012 mogą wziąć udział  w  Biegach Malucha. Dobra zabawa, niezapomniane wrażenia i nagrody niespodzianki to gwarantowane atrakcje, które, miejmy nadzieję, przekonają dzieci i rodziców do tego, by aktywnie spędzić to niedzielne popołudnie.

Każdy, kto czuje się na siłach przebiec dystans  21,1 km,  może wziąć udział w kolejnej edycji Półmaratonu Lubartowskiego, który, jak zawsze, ma swój wymiar charytatywny. Pieniądze wpłacone przez biegaczy jak i wszelkie fundusze zebrane podczas trwania imprezy zostaną  przekazane na leczenie małej Bianki, by mogła samodzielnie oddychać.

O 13.00 rusza również festyn, podczas którego będzie można zmierzyć się z przygotowanymi zadaniami, a jednocześnie wspólnie się bawić. Ważnym jego punktem będzie pokaz gry w rugby na wózkach, na który zapraszamy około 15.05, tuż po starcie półmaratonu.

Na wszystkich chętnych na placu czekać będzie też loteria fantowa, a także gofry, wata cukrowa czy gorący posiłek:)

Głównym sponsorem imprezy jest Urząd Miasta Lubartów.

Materiał: Stowarzyszenie Alwernia