Kameralny koncert w Kozłówce

Za nami kolejny koncert z cyklu „Muzyczne inspiracje” organizowany przez Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Przypominamy, że w Kozłówce można posłuchać letnich koncertów kameralnych pod hasłem „Muzyczne inspiracje”. Koncerty są poświęcone hrabiemu Konstantemu Zamoyskiemu, I kozłowieckiemu ordynatowi, w 120 rocznicę utworzenia ordynacji kozłowieckiej i setną rocznicę śmierci jej założyciela. Na 6 koncertach z wyjątkową muzyką występują wybitni artyści z całej Polski.

Tym razem 5 sierpnia „Kosmiczną pawanę” zaprezentowali Edyta Fil – flet, flet altowy, flet basowy i Kamil Adach -handpan, cajón .

W programie koncertu w kaplicy znalazły się utwory J.S. Bacha, G. Maineiro oraz tańce z Tabulatury Jana z Lublina „Jeszcze Marcinie”, „Hajducki”, „Zakłułam się pizzicatem” w autorskim opracowaniu wykonawców.

„Kosmiczna Pawana” to unikalny projekt prezentujący muzykę klasyczną w zupełnie niespotykanej oprawie kosmicznych dźwięków najmłodszych instrumentów świata –handpan i fletów 3D. Program koncertu zawiera niezwykle nowatorskie spojrzenie na utwory epoki renesansu i wczesnego baroku. Muzyka przeplatać się będzie z opowieścią o największym muzycznym zabytku polskiego renesansu – Tabulaturze Jana z Lublina. Dynamizm, wirtuozeria oraz zaskakujące aranżacje porwą najbardziej wymagającego słuchacza. Jednocześnie samo brzmienie instrumentów tworzy idealny klimat dla letniego relaksu.

W trakcie koncertu słuchacze dowiedzieli się również, czym jest tajemniczy handpan oraz flet 3D oraz jakie ultranowoczesne techniki są zastosowane w tym ostatnim.

Kolejny koncert 19 sierpnia o godz. 18.00. Zaprezentuje się Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo”. W programie Johannes Brahms, Janusz Wojtarowicz, Aram Chaczaturian, Johannes Strauss, Wojciech Kilar.

Bilety można zakupić poprzez stronę https://bilety.muzeumzamoyskich.pl/…/nienumerowane.html… lub dzwoniąc pod nr 81 852 83 10

Materiał: Muzeum Zamoyskich