Kamil finalistą olimpiady geograficznej

Kamil Babiak, uczeń klasy trzeciej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista, znalazł się wśród dziewięciu finalistów drugiego etapu XLIX Olimpiady Geograficznej.   

Okręgowy etap olimpiady składał się z dwóch części: pisemnej, która odbyła się w dniu 4.02.2023r. i ustnej 05.02.2023r.. Do części pisemnej podeszli dwaj uczniowie RCEZ Łukasz Buczyński i Kamil Babiak, którzy zmierzyli się z trzema zestawami zadań, w trzech podejściach, na rozwiązanie których mieli łącznie 135 minut. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością materiału wykraczającą poza podstawowe treści podstawy programowej dla przedmiotu geografia oraz wykorzystać umiejętność obserwacji, analizy literatury, materiałów kartograficznych, statystycznych itp., a także logicznie formułować wnioski i posługiwać się terminologią naukową.

W zawodach okręgowych Kamil Babiak zajął 5 miejsce i otrzymał tytuł finalisty II etapu XLIX Olimpiady Geograficznej z wynikiem 105,5 punktów. Na kolejnym, III etapie olimpiady Kamil Babiak będzie miał możliwość powalczyć z najlepszymi w kraju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za Kamila! Opiekunem uczniów jest pani Katarzyna Malczewska nauczycielka geografii w RCEZ.

                                                                            RCEZ Lubartów