Kampania wyborcza trwa

Komitety wyborcze zaprezentowały swoich kandydatów na różne sposoby. Były konferencje, spotkania z mieszkańcami, a nawet festyny. Podobnie jak cztery lata temu kandydaci patrzą na lubartowian z billboardów.

W informacji prasowej wysłanej 7 października do mediów przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego ludowcy przedstawili swoich kandydatów. Komitet poinformował o zorganizowanej konwencji wyborczej. Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Związku OSP w Lublinie, Tadeusz Szyszko i Wicedyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, Elżbieta Rola to kandydaci do sejmiku wojewódzkiego PSL z powiatu lubartowskiego. Ludowcy na konwencji zaprezentowali także kandydatów stronnictwa do Rady Powiatu oraz kandydatów na wójtów i burmistrzów w gminach i miastach powiatu lubartowskiego.

spotkanie z mieszkańcami komitetu PiS„Rozwój, rodzina, dialog” – to hasło wyborcze kandydującego na następną kadencję samorządową Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego. Na spotkaniu z mieszkańcami 15 października Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował kandydata na burmistrza oraz kandydatów do Rady Miasta, Rady Powiatu oraz Sejmiku Województwa Lubelskiego. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Lubartowa i parlamentarzyści: poseł Małgorzata Sadurska, senator Stanisław Gogacz, senator Krzysztof Michałkiewicz oraz poseł Elżbieta Kruk. Zaapelowali oni do wyborców o udział w wyborach, oddanie głosu na Janusza Bodziackiego oraz na kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości ubiegających się o mandat radnego miasta, gminy i powiatu.

Podczas imprezy Festiwal Smaku„Szanujemy przeszłość, myślimy o przyszłości” – z takim hasłem idą do wyborów kandydaci ubiegający się o mandat radnego miejskiego z komitetu Wspólnota Lubartowska. Prezentacja ich programu miała miejsce 24 października. Kandydatem komitetu na burmistrza jest obecny Zastępca Burmistrza Miasta Lubartów – Radosław Szumiec. Z prezentowanych przez komitet deklaracji wyborczych można wymienić podjęcie zdecydowanych działań zmierzających do ukończenia budowy kompleksu sportowego przy ul. Parkowej, budżet obywatelski, czy dodatkowy fundusz ze składek radnych WL z przeznaczeniem na cele społeczne. Wspólnota Lubartowska wystawia także kandydatów do Rady Powiatu oraz jedną kandydatkę do Rady Gminy Lubartów. Komitet prezentował swoich kandydatów na zorganizowanym festynie rodzinnym pod hasłem „Festiwal Smaku”.
Konferencja prasowa KWW Wspólny LubartówSpotkanie prasowe Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólny Lubartów zorganizowano 20 października. Na konferencji za wspólnym stołem siedli kandydaci na radnych: Jacek Tomasiak, Grażyna Meksuła, Grzegorz Gregorowicz, Leszek Zawadzki oraz kandydat na burmistrza Krzysztof Paśnik, który zaprezentował na niej swój program wyborczy. Jedną z propozycji jest wprowadzenie darmowej miejskiej komunikacji kosztem rezygnacji z budowy drogi wschodniej. Podczas konferencji pokazano dwa spoty wyborcze oraz zaprezentowano stronę internetową komitetu. Wśród pytań zadanych przez dziennikarzy dominowały sprawy programowe, jedno było zaś polityczne: – Mówiliście, że wasz klub zrzesza kandydatów od lewicy do prawicy, ale na listach rzucają się osoby pracujące w podległych jednostkach starosty. Czy jest jakieś porozumienie pomiędzy państwa komitetem, a PSL? Kandydat na fotel burmistrza Krzysztof Paśnik (członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe) przekazał mikrofon Jackowi Tomasiakowi, który powiedział:

– Nie widzę takich osób, może jest ich sześć na 21 – mówił Jacek Tomasiak. 95 procent naszych kandydatów nie należy do struktur partyjnych.
Kampania wyborcza trwa także na Facebooku. Tam można znaleźć spoty wyborcze m.in. Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej.