„Kapucynalia” i Bieg „Pokój i Dobro”

Trwają przygotowania do IX edycji biegu charytatywnego Pokój i dobro, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Impreza odbędzie się w sobotę 25 czerwca, a biegacze tradycyjnie już pokonają trasę długości 10 km. Tego dnia w ogrodzie Ojców Kapucynów odbędzie się festyn rodzinny „Kapucynalia”.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie Łucji Zakrzewskiej. Dziewczynka zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym i skutkami trudnego porodu. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji ruchowej, terapii logopedycznej, psychologicznej oraz zajęć z integracji sensorycznej. Dodatkowo pojawiła się konieczność przeprowadzenia badań genetycznych, które niestety nie są refundowane. Mamy nadzieję, że zgromadzone środki ułatwią Łucji samodzielne życie.

I ty możesz pomóc. Przyłącz się do akcji! Przebiegnij DYCHĘ DLA ŁUCJI i pomóż jej lepiej żyć! Lista startowa zawiera już ponad 100 uczestników. Link do zapisów: https://www.e-gepard.eu/pl/show-race/2370… Termin: 25 czerwca 2022 r., godz. 16.00, trasa długości 10 km. Przypominamy, że Alwernia wspólnie z MOSIR Lubartów organizuje akcję „5 – 10 – 21”. Te trzy liczby, to trzy dystanse lubartowskich biegów: 5 – Biegi Lewarta, 10 – Bieg Pokój i dobro, 21 – Lubartowski Półmaraton „Bez Granic”. Każdy z biegaczy ma możliwość zapisania się w tegorocznej historii tych biegów. Każda osoba, która weźmie udział we wszystkich trzech biegach zostanie uhonorowana specjalnym wyróżnieniem i unikalną nagrodą. Żeby po wrześniowym lubartowskim półmaratonie znaleźć się w wąskiej grupie uczestników wszystkich trzech biegów trzeba pobiec w Biegu Pokój i dobro.

25 czerwca warto odwiedzić ogród Braci Kapucynów w Lubartowie. O godz. 14.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny Kapucynalia. Warto przyjść, przyprowadzić rodzinę, znajomych i cieszyć się początkiem wakacji. Organizatorzy gwarantują atrakcje dla całej rodziny. Najmłodsi będą mogli wyskakać się na dmuchanych zamkach, namalować konkursowe obrazki, pograć w szachy, czy zasiąść w czytelniczym kąciku i posłuchać ciekawych książkowych historii. Dla amatorów zmiany wizerunku przewidziano malowanie twarzy i eksperymenty fryzjerskie. Pasjonaci strzelania z pewnością chętnie potrenują celność przy użyciu paintballowych kulek. Dla głodnych znajdzie się kiełbaska z grilla i bigos, a dla łasuchów pyszne ciasta i gofry. W tym roku podczas Kapucynaliów obecne będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie. Pracownicy tej instytucji zaproszą wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Namaluję Ci rodzinę” oraz na warsztaty wikliniarskie. O godz. 17.00 rozpocznie się koncert zespołu BeU. A wszystko to dla pięcioletniej Łucji. Przyjdź, baw się i pomagaj małej Łucji!

IG