Kapucynalia i bieg „Pokój i dobro” już w sobotę

W sobotę 15 czerwca XI edycja biegu „Pokój i dobro”. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Alwernia -Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Bieg „Pokój i dobro” jest biegiem charytatywnym. Jak co roku biegacze pokonają trasę długości 10 km. Start o godz. 16.00.

W tym roku odbędzie się zbiórka dla małej Hani, która urodziła się 12 marca 2023 roku. Od około 3 miesiąca życia rodzice Hani zauważyli, że ciężko nawiązać z nią kontakt wzrokowy i nie chce chwytać nic w rączki. Okazało się, że dziewczynka ma padaczkę i opóźniony rozwój psychoruchowy. Hania nieustannie uczęszcza na różne rehabilitacje i zajęcia, które są dla niej wymagające, ale mają dla dziewczynki ogromne znaczenie.

Tego dnia w ogrodzie Ojców Kapucynów od godz. 14.00 będzie festyn rodzinny „Kapucynalia 2024”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. Będą stoisko czytelnicze biblioteki miejskiej, artystyczne pracowni Art-Chata, PCPR, dmuchane zamki, paintball, malowanie twarzy. Ponadto fotobudka, konkursy, pokaz psiej tresury, turniej szachowy czy pokazy pierwszej pomocy. Dla smakoszy kiermasz ciast i poczęstunek. Jak co roku zostanie wręczona nagroda Pax et Bonum.

SC