Karambol w Łukówcu (gm. Firlej)

Pechowo zaczął się poranek 13 września 2012 r. na drogach powiatu Lubartowskiego.
ok. g. 6:20 na drodze krajowej nr 19, w miejscowości Łukówiec gm. Firlej, zderzyły się 3 samochody osobowe. Z miejsca zdarzenia karetki pogotowia zabrały do szpitala 3 osoby.

Wstępne ustalenia wskazują, że do wypadku doszło, gdy kierujący samochodem osobowym audi A4, 21 letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, jadąc w kierunku Kocka, wyprzedzał w rejonie skrzyżowania jadący w tym samym kierunku pojazd. W tym czasie na skrzyżowaniu oczekiwał na skręt w lewo samochód osobowy audi 80, którym kierował mieszkaniec powiatu lubartowskiego.
Kierujący samochodem audi A4 uderzył w tył stojącego na skrzyżowaniu samochodu audi 80, a następnie zjechał na prawą stronę jezdni, pokonał przydrożny rów i zatrzymał się na pobliskim polu.

Siła uderzenia odrzuciła samochód audi 80 na przeciwny pas ruchu wprost pod jadący w kierunku Firleja samochód osobowy renault laguna kierowany przez  mieszkańca powiatu siedleckiego, który uderzył w lewy bok audi.

Z miejsca zdarzenia karetki pogotowia zabrały do szpitala 3 osoby tj. kierujących samochodem audi 80 i renault laguna oraz pasażera z audi A4.

Na miejscu pracują policjanci, którzy zabezpieczają ślady i ustalają dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia.
Ruch pojazdów na drodze K19 został całkowicie zablokowany. Policjanci zorganizowali objazdy przez miejscowości: Firlej, Kamionka i Ostrówek.

Utrudnienia potrwają co najmniej 2 godziny tj. do czasu usunięcia z drogi rozbitych pojazdów oraz oczyszczenia nawierzchni.

Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

podinsp. Artur Marczuk