Karetka zderzyła się z busem

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 25.02. do dnia 04.03. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 33 zdarzenia, w tym 29 pożarów, 5 miejscowych zagrożeń.

28 lutego o godz. 2050 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze maszyny rolniczej w miejscowości Ostrówek Kolonia, gm. Ostrówek. Po przybyciu na miejsce straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęta była całkowicie kabina ładowarki teleskopowej marki Merlo. Pożar stwarzał zagrożenie dla budynków gospodarczych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe.W działaniach gaśniczych brał udział zastęp JRG Lubartów, OSP w Ostrówku.

1 marca o godz. 0939 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przytoczno, gmina Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego (Renault) z busem (Peugeot Expert). Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Poszkodowane zostały 4 osoby. Ewakuacja 2 osób podróżujących samochodem Peugeot wymagała użycia zestawu narzędzi hydraulicznych. Uczestnicy zdarzenia zostali przekazani do ZRM oraz śmigłowca LPR ( Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ) a następnie przetransportowani do wyznaczonych placówek szpitalnych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem Peugeot. W zdarzeniu udział brały 4 zastępy z JRG Lubartów, JRG Ryki, OSP Przytoczno, OSP Jeziorzany oraz zastęp OSP Przytoczno Osiedle.

4 marca o godz. 0416 w miejscowości Nowodwór Piaski na drodze DK-19 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Fiat Punto z samochodem ciężarowym marki Volvo. Po zbadaniu przez ZRM kierująca Fiatem Punto pozostała na miejscu zdarzenia. Z uwagi na uszkodzenia drugiego pojazdu przewożącego około 3000 szt. drobiu zaistniała konieczność przeładowania całego ładunku do pojazdu zastępczego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą samochodem osobowym. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP Brzeziny. W powyższym okresie powstało 26 pożarów traw i nieużytków rolnych.