Karnet do biblioteki – akcja czytelnicza w SP 3

W przeddzień zakończenia roku szkolnego 2022/23 panie Ewa Abramek i Kinga Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie podsumowały akcję czytelniczą zorganizowaną przez bibliotekę szkolną dla dzieci klas I-III.

W zabawie „Karnet do biblioteki”, która trwała od połowy marca br., wzięło udział 41 czytelników (klasy I – 20 uczniów, klasy II – 8 uczniów i klasy III – 13 uczniów). Każdy chętny uczeń otrzymał na zachętę kolorowy karnet z zaznaczonymi 10 kategoriami książek. Warunkiem udziału w zabawie było wypożyczenie i przeczytanie ich. Książki obejmowały różne kategorie treściowe (o zwierzętach, świecie, książka detektywistyczna, komiks, baśnie i legendy, książka z serii „Czytam Sobie”, książka polecana przez nauczyciela bibliotekarza, książka z imieniem w tytule, o magii oraz książka o kimś sławnym).

Po spełnieniu warunków tej zabawy popularyzującej czytelnictwo wszyscy mali czytelnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa i kolorowe zakładki (w postaci różnych zwierzątek) wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Ewa Abramek