KIEROWCY CIĘŻARÓWEK NA „PODWÓJNYM GAZIE”

Trzech kierujących samochodami ciężarowymi „na podwójnym gazie” zatrzymali policjanci z lubartowskiej jednostki. Prawie promil alkoholu „wydmuchał” 42-latek, który w tym stanie przyjechał na teren jednej z firm. Wkrótce mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wczoraj lubartowscy policjanci zatrzymali trzech kierowców samochodów ciężarowych, którzy kierowali na tzw. „ podwójnym gazie”. Dwóch z nich zostało zatrzymanych po godz. 7:00 w Annówce . 63-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, kierował samochodem marki Man, mając w organizmie 0,3 promila alkoholu. Z kolei badanie kierowcy Volvo, 58-letniego mieszkańca Krasnegostawu, wykazało 0,4 promila alkoholu w organizmie.

W ostatnim przypadku policjanci otrzymali zgłoszenie, że na teren jednej z firm w Lubartowie przyjechał prawdopodobnie pijany kierowca samochodu ciężarowego. Pracownik zakładu miał wątpliwości co do jego stanu trzeźwości. Policjanci potwierdzili jego podejrzenia. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Poniatowej był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnym kierowcom prawo jazdy. Wkrótce za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

KPP  Lubartów