Kino Lewart wraca z atrakcyjnym repertuarem

Od 12 lutego ponownie działa lubartowskie Kino Lewart. W drugiej połowie miesiąca zapadnia decyzja co dalej. Tymczasem mamy możliwość w naszym mieście obejrzeć na dużym ekranie kilka najnowszych produkcji

Trzy pytania do Łukasza Studzińskiego, kierownika Kina Lewart….

Lubartowskie Kino Lewart od piątku 12 lutego jako jedno z nielicznych w regionie otworzyło się na widzów…

Na wiadomość o zniesieniu obostrzeń i pojawieniu się możliwości otwarcia kin, zareagowaliśmy natychmiast. Od razu podjęliśmy rozmowy z dystrybutorami i już na walentynkowy weekend udało się nam wyjść z ciekawą propozycją. W repertuarze były między innymi dwie przedpremierowe ekranizacje „Na rauszu” i „Palm Springs”. W sumie odwiedziło nas około 130 osób. Zaznaczę, że w Lublinie tylko Centrum Spotkania Kultur i Kino Bajka zdecydowały się na udostępnienie swoich sal.

Lubartowski Ośrodek Kultury, który prowadzi lubartowskie kino, już wcześniej podjął działania, aby zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne oglądającym. Co nowego pojawiło się w placówce w tym zakresie?

Tak, wprowadziliśmy kilka nowych rozwiazań. Przy wejściu znajduje się detektor temperatury twarzy oraz automat do dezynfekcji rąk. Nowością jest też możliwość płatności bezgotówkowej oraz regularne ozonowanie kina.

Co zobaczymy w najbliższym czasie?

Mamy już ustalony repertuar do końca miesiąca. Od 19 do 25 lutego codziennie będą leciały filmy . W ofercie jest film „Czyściec” w reż. Michała Kondrata, „Waleczne rybki” oraz „Szarlatan” Agnieszki Holland.

Pytała: Katarzyna Wójcik

Repertuar kina Lewart na luty:

„Waleczne Rybki”

19-20.02. godz. 17.00

21-25.02. godz. 16.00

czas trwania :75 min, 2 D dubbing, od lat: b.o.

„Czyściec”

21-25.02. godz. 19.30

czas trwania: 93 min, 2 D dubbing, od lat: 15+

„Szarlatan”

19 – 20.02. godz. 19.00

21-25.02. godz. 17.30

czas trwania: 118 min, 2 D dubbing, od lat: 15+

Bilety można nabywać w kasie (na godzinę przed seansem) lub za pośrednictwem internetu, na stronie ekobilet.pl/kinolewart