Klasa sportowa w „Trójce”

Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubartowie staje naprzeciw oczekiwaniom rodziców i z dniem 1 września 2019 roku utworzy klasę pierwszą sportową w dwóch specjalnościach – tenis stołowy oraz pływanie.

Obserwując otaczający mnie świat, z całą pewnością mogę stwierdzić, że każde małe dziecko uwielbia się ruszać. Aktywność fizyczna dla dziecka, to przede wszystkim zabawa, która przychodzi mu w bardzo naturalny sposób. Dzieci biegają, skaczą, kopią i rzucają piłkę. Większość uwielbia bawić się w wodzie, a w zimie lepić bałwana czy zjeżdżać na sankach.

Dzisiejszy świat jest przepełniony wszelkiego rodzaju elektroniką. Coraz rzadziej można spotkać dzieci spędzające aktywnie swój czas wolny. Piłka nożna – owszem, ale raczej na Play-Station bądź oglądając w telewizji. Skutkami innowacji technologicznych są między innymi wady postawy u naszych dzieci, wady wzroku, brak komunikacji między rówieśnikami czy w najgorszym przypadku uzależnienia od gier, telefonów czy telewizji. Aktywność fizyczna jest idealnym sposobem na zminimalizowanie ich negatywnego wpływu, a przy okazji nasze dziecko będzie miało świetną kondycję oraz wydolność.

W pierwszym etapie edukacji klasa sportowa to nie tylko specjalistyczne szkolenie sportowe w danej dyscyplinie, to przede wszystkim zaszczepienie w dziecku pasji, która w przyszłości może zaowocować silną motywacją w dążeniu do upragnionego celu. Warto, aby dziecko już od najmłodszych lat wyrabiało w sobie zdrowe nawyki, które przydadzą się w dorosłym życiu.

Bycie uczniem klasy sportowej daje możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych, zawodach, w wycieczkach, półkoloniach czy obozach sportowych, a co za tym idzie umożliwia to większą integrację z rówieśnikami oraz uczy współpracy w grupie. Poprzez uczestnictwo w zawodach jako zawodnik będą uczyły się radzić sobie z sukcesem oraz porażką, natomiast jako kibic będą mogły zdobywać wiedzę oraz poszerzać swoje horyzonty o nowe doświadczenia.

W ramach nauki w takiej klasie każde dziecko te dodatkowe godziny wychowania fizycznego ma całkowicie za darmo, a im wcześniej zaszczepimy w naszym dziecku pasję do sportu, tym lepiej. Ruch powoduje, że hartujemy ciało, wzmacniamy mięśnie i stawy, a także doskonalimy układ krążenia i oddychania.

Zachęcamy wszystkich rodziców do zapisywania swoich dzieci do I klasy sportowej. Do wyboru mają Państwo dwa profile: pływanie oraz tenis stołowy. Rekrutacja będzie trwała miesiąc – od 1 do 30 kwietnia 2019 roku. Podania będzie można pobrać na stronie internetowej szkoły bądź osobiście w sekretariacie szkoły.

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji:

Pływanie: 781570625

Tenis stołowy: 669503720

Katarzyna Stasiak nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie