KLUB AKTYWNYCH ART – FIT W POLESKIM PARKU NARODOWYM

Wyjątkowo ciepły weekend wrześniowy został znakomicie wykorzystany przez aktywne klubowiczki Klubu ART – FIT. 17 pań wybrało się na wędrówkę po szlakach Poleskiego Parku Narodowego.

 Agroturystyka “Orzechowy sad” we wsi Dębowiec stanowiła znakomity punkt wypadowy na ścieżkę “Spławy”, gdzie poprzez łąki, torfowiska i bagna dochodzi się nad Jezioro Łukie – największy zbiornik PPN. Tam z pływającego pomostu można obserwować charakterystyczną faunę i florę podmokłych terenów Polesia, a wąskie kładki pozwalają na bliski kontakt z naturą. Tego dnia klubowiczki pokonały ponad 13 km trasę. Wieczorem część grupy udała się na początek ścieżki Czahary, gdzie odbywały się obserwacje i liczenie żurawi na zlotowisku. Oprócz niesamowitych wrażeń widokowych z zachodem słońca w tle, wydarzenie to dało możliwość pogłębienia swojej wiedzy o życiu i zwyczajach tych pięknych ptaków.

Polesie słynie z pięknych, czystych i niemal dziewiczych jezior. Nad jedno z nich – Sumin wybrały się panie z Klubu ART – FIT w słoneczną niedzielę. Po niemal 4 km marszu skorzystały z ochłody w wodach jeziora i relaksu na kameralnej plaży.

Na zakończenie dwudniowego pobytu grupa z Lubartowa wzięła udział w Pikniku ekologicznym, który odbywał się na placu przed Hotelem „Drob” w Urszulinie. Program artystyczny przygotowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, atrakcje turystyczne w namiotach tematycznych oraz smaczne dania kuchni regionalnej przygotowane przez panie z okolicznych KGW sprawiły, że trudno było opuścić urocze Polesie. Różnorodność atrakcji, piękno przyrody i wspaniałe towarzystwo zagwarantowało, że wrześniowy weekend na Polesiu był bardzo udany.

Impreza wpisuje się w cykl marszy 480 km na 480 – lecie Lubartowa i została zorganizowana przy wsparciu finansowym miasta Lubartów.

Zapraszamy chętnych na następny marsz do Stajni Stanka w Lisowie, który odbędzie się w najbliższy piątek 15 września (zbiórka o godz. 16.00 na placu przy ratuszu miejskim).

Art-Fit