Klub Petanque Wieprz Lubartów zakończył turniejowy sezon

Zamykający sezon III Turniej Niepodległości w Krakowie zgromadził zawodników z wielu polskich klubów. Wśród nich, w rozgrywanych 11 i 12 listopada zawodach znaleźli się reprezentanci naszego miasta. 
W sobotnim turnieju tripletów lubartowski zespół Sławomir Meksuła, Jarosław Krzyżanowski, Grzegorz Lisek z Klubu Petanque Wieprz Lubartów stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.
W niedzielnym turnieju dubletów zawodnikom lubartowskiego klubu nie udało się powtórzyć sobotniego sukcesu. Sławomir Meksuła i Jarosław Krzyżanowski musieli zadowolić się zwycięstwem w Finale B.
Krakowski turniej kończył tegoroczny sezon. Był on dla lubartowskich zawodników ze wszech miar udany. Pomimo, że Klub Petanque Wieprz Lubartów istnieje od niedawna, jest członkiem Polskiej Federacji Petanque. Startując w zawodach na terenie całego kraju, jego członkowie odnoszą sukcesy, nierzadko zajmując miejsca na podium. Klub jest coraz bardziej zauważalny i doceniany w petankowym środowisku, godnie reprezentując nasze miasto.

Vox populi czyli Budżet Obywatelski 2024

Zakończyło się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024. Zajęliśmy trzecie miejsce.

Są w sporcie sytuacje, kiedy miejsce na podium nie daje satysfakcji. I to jest właśnie taka sytuacja. Pomimo wielkiej pracy, jaką włożyliśmy (my, oraz nasi sympatycy) w promocję projektu budowy bulodromu w Lubartowie, tym razem nie daliśmy rady. Do poprzedzającego nas projektu Skateparku zabrakło nam tylko/aż 26 głosów. No cóż. Tak bywa. Vox populi…

Gratulujemy inicjatorom zwycięskich projektów. Ich realizacja również ubogaci nasze miasto. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Lubartów zyska jeszcze jeden obiekt sportowy, o którego powstanie różne osoby walczyły od wielu lat. Mamy nadzieję, że profesjonalny bulodrom będzie następny. W przyszłym roku znowu startujemy. Mamy pomysł, doświadczenie i wielkie pokłady optymizmu. Dziękujemy mieszkańcom Lubartowa za głosy oddane na „Projekt na szóstkę”. Również za miłe i ciekawe rozmowy na ulicach, oraz za słowa poparcia. Dziękujemy przyjaciołom z Lublina za pomoc w promowaniu naszego projektu. Dziękujemy za wsparcie i kibicowanie przyjaciołom z klubów petanque w całej Polsce.

Pewien etap za nami. Przed nami kolejne. Jednak petankowy sezon Lubartowskich Wieprzy się nie kończy. Trenujemy w każdy poniedziałek i czwartek po godz. 18.30 w Parku Sanguszków. Okazjonalnie również w inne dni. Wszystkich chętnych do grania i rozpoczęcia fascynującej przygody z petanque serdecznie zapraszamy.


Piotr Wróblewski