Klub Senior+ oficjalnie otwarty

11 stycznia w Lubartowskim Ośrodku Kultury miało miejsce uroczyste otwarcie Klubu Senior +.

 

Projekt został napisany wspólnie z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. Jest skierowany do 30 seniorów 60 +: 20 kobiet i 10 mężczyzn. Realizowany przez Lubartowski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Urzędem Miasta Lubartów. W projekcie są różne zajęcia, które są specjalnie przygotowane dla Państwa , projekt będą obsługiwać dwie Panie Agnieszka Karpińska i Anna Borzęcka, które będą pomagać we wszystkich formalnościach związanych z zapisaniem się do Klubu- mówiła Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

Uroczystego otwarcia Klubu Senior + dokonał burmistrz miasta Lubartów Krzysztof Paśnik:

Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj być z Państwem i wspólnie otwierać tą piękną inicjatywę. Cieszę się bardzo, że miasto Lubartów może uczestniczyć w takim projekcie i daje możliwość skorzystania z wielu ciekawych przedsięwzięć. Ten program jest dla realizacji Państwa pasji, zdobywania nowych. Chciałbym, aby program był realizowany i tworzony z myślą o was seniorzy oraz abyście go kreowali. Każdy z uczestników projektu otrzymał dyplom oraz upominki, koszulki, foldery o mieście Lubartów i kalendarz wydany przez miasto.

Podczas otwarcia projektu uczestnicy, którzy dołączyli do Klubu Senior+, mogli zwiedzić miejsca, w których będą prowadzone dla nich zajęcia.

przypominamy, że głównym celem projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości usług społecznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Klub będzie działał od stycznia 2019 r. przez okres dwóch lat. Dla uczestników projektu zaplanowano bezpłatne  zajęcia artystyczne: muzyka, śpiew, taniec, rękodzieło, zajęcia kulinarne, florystyka, zajęcia sportowe: pilates, gimnastyka, fitness, nordic-walking, zumba jak również poradnictwo psychologiczne, zajęcia komputerowe, seniorzy będą się również uczyć jak tworzyć bloga. W ramach działania Klubu będą również odbywały się zajęcia nauki gry na instrumencie, powstanie zespół muzyczny, który będzie występował w strojach ludowych. Każdy uczestnik, na czas trwania projektu, otrzyma opaskę monitorującą podstawowe funkcje życiowe oraz dwa razy do roku pakiet badań monitorujących stan zdrowia. Klub pozwoli na kształtowanie nawyków do czynnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwój umiejętności, naukę radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz dostosowanie się do obecnych realiów.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą cały czas się zgłaszać, ul. Rynek II/1, 21-100 Lubartów w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Emilia Kosek