Kobiety i mężczyźni Lewartu na czele ligowych tabel

Trwają rozgrywki ligowe sezonu 2023/2024 w tenisie stołowym. Nas najbardziej interesują zmagania w II i III lidze mężczyzn oraz w II lidze kobiet. W tych wszystkich klasach rozgrywkowych występują zespoły dwóch naszych klubów – Lewartu AGS Lubartów i STS Lubartów.

W II lidze kobiet drużyna Lewartu rozegrała do tej pory trzy spotkania i wszystkie zakończyły się zwycięstwami lubartowianek. Dzięki temu nasz zespół z kompletem 6 punktów jest liderem. W drugiej kolejce Lewart wygrał we własnej sali z zespołem Dynamo Gózd 9:1, a punkty zdobyły: Anna Lipska, Aleksandra Zgierska i Agata Lipska – po 2,5 oraz Katarzyna Jusiak – 1,5. W trzeciej kolejce zawodniczki z Lubartowa wygrały na wyjeździe z Żaczkiem Fajsławice 9:1 (punkty: Katarzyna Jusiak, Karolina Wójtowicz i Agata Lipska – po 2,5 oraz Magdalena Lipska – 1,5). W czwartej kolejce Lewart w roli gospodarza podejmował Falę Piotrawin. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 7:3, a punkty zdobyły: Aleksandra Zgierska i Agata Lipska – po 2,5 oraz Anna Lipska – 2. Grała także Katarzyna Jusiak.

W piątej kolejce drugoligowych rozgrywek mężczyzn Lewart I wygrał 8:2 na wyjeździe z zespołem Grot-Michał I Werbkowice. Punkty zdobyli: Jakub Sagan, Mateusz Jurewicz, Norbert Jóźwiak – po 2,5 oraz Aleksandra Zgierska – 0,5. STS Lubartów w meczu wyjazdowym pokonało Błękitnych Leopoldów 10:0, a punkty zdobyli: Jarosław Woźniak, Krzysztof Barszcz, Paweł Widyński, Mateusz Baranowski – po 2,5. W szóstej kolejce Lewart I pokonał na wyjeździe Ogniwo Chełm 9:1 (punkty: Jakub Sagan, Norbert Jóźwiak, Mateusz Jurewicz – po 2,5 oraz Aleksandra Zgierska – 1,5). Zespół STS Lubartów wygrał we własnej sali z drużyną UKS Wola Osowińska 8:2. Punkty zdobyli: Jarosław Woźniak i Paweł Widyński – po 2,5, Mateusz Baranowski – 2, Krzysztof Barszcz – 1. W siódmej kolejce Lewart I wygrał 8:2 na wyjeździe z Sygnałem Lalak Lublin. Punkty zdobyli: Jakub Sagan, Mateusz Jurewicz, Norbert Jóźwiak – po 2,5 oraz Maksymilian Karczmarz – 0,5. Spotkanie ligowe STS Lubartów w tej kolejce nie odbyło się. Po 7 kolejkach Lewart I jest liderem z kompletem 12 punktów w sześciu spotkaniach. STS Lubartów zajmuje trzecie miejsce z 10 punktami, ale w pięciu rozegranych spotkaniach. Oba lubartowskie zespoły jeszcze nie przegrały w tym sezonie.

W piątej kolejce III ligi Lewart II Lubartów przegrał na wyjeździe z Turem Turze Rogi 1:9, a punkt zdobyli: Bartosz Wójtowicz i Maksymilian Karczmarz – po 0,5. Grali także Andrzej Zgierski i Piotr Karczewski. W szóstej kolejce Lewart II Lubartów wygrał jako gospodarz 9:1 z Topspinem I Kurów. Punkty zdobyli: Piotr Karczewski, Anna Lipska i Konrad Kudło – po 2,5 oraz Maksymilian Karczmarz – 1,5. W siódmej kolejce Lewart II zremisował 5:5 na wyjeździe z drużyną GOK Trzydnik Duży (punkty: Konrad Kudło – 2,5, Agata Lipska – 1,5, Anna Lipska – 1; grał także Bartosz Wójtowicz. Po siedmiu kolejkach Lewart II w ligowej tabeli z dorobkiem 8 punktów zajmuje 5 miejsce.

ig