„Kolędujmy wszyscy wraz, bo już na to wielki czas”

  

W świetlicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie 14 grudnia zorganizowano wspólne kolędowanie uczestników, opiekunów oraz wspaniałych gości. Placówkę odwiedzili Tadeusz Poździk,  Witold Mikołajewski oraz Beata Ciosmak i Magdalena Ciosmak i zagrali świąteczny koncert.

Kolęda jest pieśnią, która od razu przywołuje na myśl piękny grudniowy okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia i same Święta. Tworzy niesamowity i ciepły klimat, a wraz z innymi symbolami Świąt, m.in. choinką, Wigilią, spotkaniami w gronie rodzinnym, ozdobami i potrawami świątecznymi, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość i refleksję. Kolędy zawsze niosą jednak pozytywne i pełne nadziei przesłanie. Celem naszego spotkania było podtrzymywanie i upowszechnianie pięknej polskiej tradycji kolędowania, przyjemność śpiewu w grupie, czerpanie radości ze wspólnego bycia razem, kształcenie umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas występu, rozwijanie zainteresowań i aktywne uczestnictwo w trakcie kolędowania.

Przy akompaniamencie instrumentów i z aktywnym udziałem uczestników odbył się piękny koncert kolęd. To spotkanie przyniosło wszystkim chwilę spokoju, zadumy oraz wytchnienia od otaczających nas codziennych trosk. Potrzeba zetknięcia się z muzyką „na żywo” jest  zawsze bardzo przyjemna i potrzebna. Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim kolędami usłyszeliśmy również zabawne pastorałki o tematyce świątecznej i zimowej. Nieprzemijające melodie, które każdy z nas zna od dziecka sprawiają, że grudniowy czas nabrał jeszcze bardziej świątecznego klimatu.

 Pracownicy i podopieczni ŚDS dziękują gościom za kolędę.