Kolejna obniżka stawek dla firm telekomunikacyjnych

Miasto po raz kolejny wyszło naprzeciw oczekiwaniom lubartowskich firm telekomunikacyjnych zajmujących się między innymi dostarczaniem Internetu i Telewizji.

Stawki za zajęcie 1 mkw pasa drogowego dla urządzeń telekomunikacyjnych zostały zmniejszone z 2 złotych na 20 groszy. Taką decyzję podjęli radni na ostatniej sesji Rady Miasta 23 grudnia. Uchwała jest między innymi wynikiem zmiany ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Zmiany wprowadzone przez miasto chwalą lubartowskie firmy telekomunikacyjne.
Firma AMBIT poprzez swoje działania, starała się od wielu lat o obniżenie stawek za zajęcie i umieszczenie infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie naszego powiatu, gmin i miasta. Z najbliższego otoczenia zostało jeszcze Starostwo Powiatowe w Lubartowie, które nadal nie obniżyło opłat. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie i oni dołączą do tego grona. Firmy telekomunikacyjne nie pobierają opłaty przesyłowej doliczanej do rachunku za usługi telekomunikacyjne jak jest to robione na rachunkach za inne media. Więc opłaty i podatki są sporym kosztem utrzymania takiej działalności. Lokalni dostawcy muszą konkurować z dużymi operatorami, takie działania poprawiają ich stabilność na rynku, przez co wspierany jest lokalny rozwój i tworzone są dodatkowe miejsca pracy. Dzięki takim działaniom mimo ciągłego wzrostu cen, udaje się nam na razie utrzymać ceny naszych usług na obecnym poziomie – informuje Bogdan Kozicki, prezes firmy AMBIT.
Obniżenie stawek ma wpływ na zwiększenie intensywności oraz przyspieszenie inwestycji w dostępie sieci światłowodowej na terenie miasta, dzięki czemu będziemy w stanie oferować nasze usługi Internetu światłowodowego, telefonii i telewizji cyfrowej większemu gronu odbiorców – mówi Jakub Sowa z firmy Interduo.
Jak udało się ustalić naszej redakcji, usługi telewizji kablowej w Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie zostaną podwyższone od 1 lutego, mimo że jej oferta jest zbliżona do pozostałych dostawców.
Spółdzielnia większość swojej infrastruktury posiada we własnych zasobach, nie płaci podatków i opłat do miasta. Informacja o podwyżce została rozesłana przez spółdzielnię w grudniu do mieszkańców miasta.
(KW)