Kolejne odwiedziny w Ogrodzie Społecznym

26 września prowadzony przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” Ogród Społeczny odwiedziła młodzież biorąca udział w wymianie polsko-niemieckiej. Grupa zapoznawała się z działaniami podejmowanymi na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym, na mapie odwiedzanych miejsc nie mogło więc zabraknąć Bratnika.

Podczas wizyty młodzież z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie oraz Schillergymnasium w Münster miała okazję poznać ideę Ogrodu Społecznego oraz jego liderki – Ingę Mgebrovą oraz Śnieżanę Lanko, które od wiosny zajmują się uprawą roślin oraz animacją tego wyjątkowego miejsca. Magdalena Kawa przedstawiła aktualnie podejmowane przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” inicjatywy adresowane do uchodźców i uchodźczyń. Podkreśliła ona, że choć duży nacisk położony jest na działania pomocowe dla osób przybyłych z Ukrainy, organizacja nieustannie wspiera także te osoby, które zmuszone były opuścić swoje domy i przyjechały do Polski z innych państw.

Po części oficjalnej był również czas na spróbowanie swoich sił w graniu na bębnach oraz innych instrumentach muzycznych wykonanych przez Tomasza Kozdraja. Chętne osoby mogły zaszyć się w tipi i posiedzieć przy ognisku. Nie zabrakło także poczęstunku – Inga i Śnieżana częstowały plonami zebranymi z ogrodu.

Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu Urgent Action Fund for Women’s Human Right.   

M. Kawa